Blogs & inspiratie
The Elf on the Shelf – onze nieuwe traditie!
Gepubliceerd op 14 december 2025
Ken jij de 'Elf on the Shelf' al? Een superleuke kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Onze Kidsproof-collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan! En wij inmiddels ook!
Wat is de Elf on the Shelf?
De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.
Als de kinderen slapen gaat de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!
Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!


Verstop de Elf!
We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!
Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!


Als je Elf op tactische plekken verstopt, krijg je de kinderen misschien zelfs wel mee in het huishouden. Even een wasje draaien of de vaatwasser uitruimen bijvoorbeeld. En als beloning wellicht wat schermtijd 😉


#Elfontheshelf
Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!
Ben je ook enthousiast geworden? Wij zijn benieuwd! Deel de foto’s via denbosch@kidsproof.nl of tag ons op Facebook of Instagram!
Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!
~ Carlijn ~
TIP: Check onze blog categorie Deze link opent in een nieuwe tab voor nog meer leuke tips!
Lees ook:
Alle blogs
4 heerlijke recepten voor Pasen!
Het is bijna Pasen en dat betekent natuurlijk genieten van een heerlijk zelf gemaakt paasontbijt of een gezellige Paasbrunch. Samen aan tafel met de héle familie en de tijd nemen voor al dat lekkers. Zoek je nog een leuk receptje dat je kan maken voor het het Paasontbijt of kan je nog wel wat inspiratie gebruiken voor de Paasbrunch?
7x DIY tips voor Pasen!
Pasen zullen we dit jaar thuis met ons eigen gezin gaan vieren. Met deze 7 DIY tips voor paasknutsels en paasrecepten gaan wij er een extra feestje van maken! We hebben ze hieronder voor je op een rijtje gezet!
24x makkelijke paasei decoraties!
Een van de leukste dingen tijdens Pasen is paaseieren versieren! Met en berg hardgekookte eieren en stoeiend met een verfmolentje gaan we aan de slag. Heel eerlijk, ik vind het altijd van die ondingen die verfmolentjes! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes (zonder verfmolentje). Laat je hieronder inspireren door onze paaseieren!
Paaseieren zoeken in Den Bosch en omgeving: de leukste plekken!
Pasen is hét moment om eropuit te gaan met de kids! Of je nu in een kasteel, een kinderboerderij of gewoon in de stad paaseieren wilt zoeken, er zijn genoeg leuke plekken. Lees snel verder voor de beste paasuitjes!
De leukste paasuitjes met kinderen in Den Bosch en omgeving 2026
Het is alweer bijna Pasen! Naast paaseieren zoeken, lekker brunchen en op visite gaan bij familie is er nog veel meer leuks te doen tijdens de paasdagen. We hebben de leukste paas-uitjes voor je op een rijtje gezet!
Paasbrunch met kinderen in Den Bosch en omgeving: dit zijn de leukste plekken!
Gezellig met het hele gezin of zelfs met de hele familie, brunchen buiten de deur! Je hoeft zelf helemaal niks te doen. Alleen maar genieten van elkaar en een heerlijk brunch of lunch. Wij zetten de leukste paasbrunchadresjes voor je op een rij. Met bezoek van de paashaas of andere leuke kinderactiviteiten:
Kidsproof Kletspraat Pasen
Download hier de gratis Kidsproof Kletspraat met als thema Pasen!Meer inspiratie
Boeremèrt van alle tijden
Kom op 2e Paasdag naar de Boeremèrt in Liempde en beleef een unieke mix van traditie en het heden!
Captain Fantastic (8+)
Lach, leef mee en ontdek dat ook een stuntelende held een echte superheld kan zijn!
Mees Kees (7+) – De Husselrace
Te gek uitje voor het hele gezin!
