Blogs & inspiratie
10 gave doe-het-zelf ideeën voor Koningsdag!
Gepubliceerd op 7 januari 2025
Wat gaan jullie doen op Koningsdag? Met een kleedje op de vrijmarkt zitten om speelgoed waar de kids op uitgekeken zijn te verkopen? Naar de kermis? Of gewoon lekker thuis genieten van een dagje vrij?
Wij maken meestal een combi. ’s Morgens vroeg eerst even naar de vrijmarkt om te struinen tussen de tweedehands spulletjes. Dan ergens, liefst op een terrasje, een lekker broodje eten en ’s middags thuis. Spelletje doen, samen koken, knutselen, liefst in koninklijk thema natuurlijk.

Als ik iets lekkers klaarmaak voor bij de thee of als snack, scoor ik hoge ogen met mijn cupcakes met tulpjes, kroontjes van mango (of van ander vers fruit) en met een verrassing van Hollandse stroopwafeltjes. Allemaal ‘Oranje Boven’! Ook leuk als traktatie trouwens als je kind ergens in de buurt van Koningsdag jarig is. Of om op de vrijmarkt te verkopen.

Als je kinderen op de vrijmarkt gaan zitten om spulletjes te verkopen, maak dan een grabbelton voor ze voor alle kleine dingetjes. Reken maar dat ze dat leuk vinden.

En kan een van je kinderen een beetje schminken? Ook dat is een leuke manier om een centje bij te verdienen. Deze voorbeelden van een libelle, clowntje en een Nederlandse vlag zijn helemaal niet ingewikkeld om na te maken. Succes gegarandeerd.

En houden jouw kids van knutselen? Dan zijn dit natuurlijk toppers om te maken op Koningsdag. Een kroontje, ‘koninklijke’ haarspeldjes of een vlaggenslinger in de kleuren van de Nederlandse vlag.
Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs
Kinderboekenmaand bij Huis73
Boekenwurmen én podiumbeestjes! Bij Huis73 blijven boeken niet op de plank. Ze springen tot leven met dans, theater, rap en creativiteit. Heel oktober staat de spot aan. In welk verhaal stapt jouw kind?
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
18x Heerlijke boswandeling in en om Den Bosch
Lekker wandelen altijd een goed idee! Wist je dat Den Bosch en omgeving héél veel mooie plekken heeft waar de kids uren rond kunnen struinen in de natuur? Wij verzamelden maar liefst 18 fijne plekken voor een mooie en leuke boswandeling met kinderen in de winter!Favoriete uitjes & adressen
Dierendag met strippenkaart tussen de alpaca’s
Zet jezelf in de spotlights in Berlicum
Vier dierendag tussen buitenvarkens
Dierendag bij Stadsboerderij De Elzenhoek in Oss
Gratis Beestenfeest op Dierendag in Berghem
Zelf de klokken luiden in de Sint-Jan? Dat kan!
Weekend van de Wetenschap 2026
Kinderboekenmaand bij Huis73: Spot aan!
Meer inspiratie
Vier dierendag tussen buitenvarkens
Laarzen aan en breng de varkens een bezoek tijdens de Open Dag van GoedGehouden varkensboerderijen!
Gratis Beestenfeest op Dierendag in Berghem
Stokpaardjes, boerengolf, dierenspelletjes en lekker knutselen: bij De Beestenbergh is het één feest!
Weekend van de Wetenschap 2026
Wetenschapsfestival voor het hele gezin: kom kijken en beleven op mega veel interessante plekken!
Kinderboeken Voorleesroute in Den Bosch
Van verhaal naar verhaal door de Bossche binnenstad!
Dierendag bij Stadsboerderij De Elzenhoek in Oss
Maak iets lekkers voor de dieren, laat je schminken en geniet samen van poppentheater tijdens Dierendag!
Dierendag met strippenkaart tussen de alpaca’s
Knutselen, bingo en alpaca’s voeren op 4 oktober
Kinderboekenmaand bij Huis73: Spot aan!
Spot aan, gordijn open… en de boeken mogen het podium op!