Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Feest: tijd om te trakteren!

Gepubliceerd op 9 januari 2026

Omdat je eigen fantasie je soms even in de steek laat; traktatie inspiratie waar de jarige Job of Jet trots de klas mee rond kan!

Omdat ik het soms zelf even niet kan verzinnen vroeg ik vriendinnen en collega’s welke traktaties zij laatst hebben gemaakt voor/ met hun jarige kind, onderstaande foto’s kreeg ik doorgestuurd en deel ik graag met jullie!

1) Zak patat met mayo
Deze zakjes zijn gevuld met Mama Mia chips (tip; doe dit echt pas op de ochtend van trakteren, als je het de avond ervoor al doet zijn ze vies slap!) met daarop een klodder mayo, gemaakt van een witte marsmellow met een patat vorkje.
Zakjes en vorkjes zijn online te bestellen, maar mocht je daar te laat voor zijn kun je de lokale patatzaak lief aankijken. Of, zoals deze crea-mama deed; zij kocht bij de supermarkt kartonnen feesthoedjes, haalde de elastiekjes ervanaf en voilá, het is een zakje!

2) Popcorn sneeuwmannetje
Lekker winters! Versier een bekertje met dropveters al sjaal, papieren neus, ogen teken je met stift. Op het laatste moment vullen met popcorn en klaar is de sneeuwman!

3) Cupcakes
De meeste kinderen vinden cakejes leuk om te maken en ook nog heel lekker. Je kunt met de decoratie eindeloos varieëren! Maak bijvoorbeeld spinnetjes met hagelsag en dropveters, of voetbalveldjes met groene sprinkles en balletjes stekers. (Online te bestellen). En hoe vind je dan de spiderman cakejes en die lekkere snoep-cakejes, zijn ze niet schattig? Ik vond de presentatie op een etagière ook zo mooi…

4) Alles is leuker met oogjes erop!
Een donut wordt een heerlijk onnozel uitziend ding als je er snoep oogjes op plakt en zelf een drol ziet er dan grappig uit! Succes verzekerd met deze geinige traktatie.
Zie hier de werkbeschrijving Deze link opent in een nieuwe tab van de drol en hier nog een variant op de donuts Deze link opent in een nieuwe tab.

5) Lekker en gezond
Omdat niet op alle scholen en door iedereen wordt gewaardeerd als een traktatie ongezond is en bovenstaande ideeën dat toch ehh… best wel zijn… hebben we gelukkig ook nog het prachtige appelroosje Deze link opent in een nieuwe tab en de good-old groente/ fruit/ kaas/ worst krokodil!  Deze link opent in een nieuwe tab

Als je een jarig kind hebt zoek je vast ook nog een leuk, origineel kinderfeestje. Laten we daar nou ook genoeg ideeën voor hebben! Check ze hier! Deze link opent in een nieuwe tab
Veel plezier!

Lees ook:

Alle blogs

18x heerlijke herfstwandeling rond Den Bosch

Lekker naar buiten, dikke trui aan en gaan! In de herfst zijn de bossen en natuurgebieden rond Den Bosch, Vught, Rosmalen, Sint-Michielsgestel, Nuland, Kerkdriel en Oss op hun mooist. Blaadjes onder je schoenen, paddenstoelen langs het pad en onderweg genoeg takken, kastanjes en modder om kinderen bezig te houden.

10x Creepy Halloween uitjes met kinderen

IEEEEeeeeee… houden jullie ook zo van een beetje griezelen? Halloween valt in 2026 op zaterdag 31 oktober en in Den Bosch en omgeving is er zóveel leuks te doen met kinderen! Van Trick or Treat en spannende spooktochten tot een Halloween Disco, creatieve activiteiten en griezelroutes voor echte durfals. Wij verzamelden de leukste Halloween uitjes met kinderen in Den Bosch, Rosmalen, Vught, Sint-Michielsgestel, Helvoirt, Hintham, Oss, Berghem en Boxtel. Griezel je mee?

14x herfstknutselen met eikeltjes en kastanjes

Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.

Halloween films voor kinderen: griezelige kijktips voor 2026

Gordijnen dicht, popcorn erbij en lekker samen griezelen: dit zijn leuke Halloween films en series voor kinderen op Netflix, Disney+ en Videoland

Favoriete uitjes & adressen

Hellvoirt 2026: Familie Spooktocht in Helvoirt

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Boxtel Spookt: spannende spooktocht in Kasteelpark Stapelen

Halloween in de BiebFabriek: verhalen, yoga & een eigen lantaarn

Het Poppenhuis van Emma in Vught

Halloween in Rosmalen!

Halloween Fear Village in Rosmalen

Een goochelaar met lege handen

Meer inspiratie

Het Poppenhuis van Emma in Vught

Op Halloween opent in Vught Het Poppenhuis van Emma: vier donkere kamers, oude poppen... stap naar binnen

Doe mee aan de Natuurwerkdag!

Steek samen de 'groene' handen uit de mouwen! Gezellig en betekenisvol aan de slag met het hele gezin.

Halloween in Rosmalen!

Kom tijdens Halloween naar het griezelige centrum van Rosmalen!

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Ontdek de leukste spellen bij het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht, op 7 en 8 november.

Halloween in de BiebFabriek: verhalen, yoga & een eigen lantaarn

Een beetje spannend, lekker creatief én vol verhalen!

Boxtel Spookt: spannende spooktocht in Kasteelpark Stapelen

Griezel mee in Boxtel tijdens Halloween!

Een goochelaar met lege handen

Bij All before death is life (8+) in de Verkadefabriek loopt van alles anders dan verwacht!

Skeletje (5+) – een kleurrijk feest over de dood en het leven

Een ontroerende en vrolijke voorstelling over afscheid, herinnering en het leven zelf.

Win gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein
Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!