Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Feest: tijd om te trakteren!

Gepubliceerd op 9 januari 2026

Omdat je eigen fantasie je soms even in de steek laat; traktatie inspiratie waar de jarige Job of Jet trots de klas mee rond kan!

Omdat ik het soms zelf even niet kan verzinnen vroeg ik vriendinnen en collega’s welke traktaties zij laatst hebben gemaakt voor/ met hun jarige kind, onderstaande foto’s kreeg ik doorgestuurd en deel ik graag met jullie!

1) Zak patat met mayo
Deze zakjes zijn gevuld met Mama Mia chips (tip; doe dit echt pas op de ochtend van trakteren, als je het de avond ervoor al doet zijn ze vies slap!) met daarop een klodder mayo, gemaakt van een witte marsmellow met een patat vorkje.
Zakjes en vorkjes zijn online te bestellen, maar mocht je daar te laat voor zijn kun je de lokale patatzaak lief aankijken. Of, zoals deze crea-mama deed; zij kocht bij de supermarkt kartonnen feesthoedjes, haalde de elastiekjes ervanaf en voilá, het is een zakje!

2) Popcorn sneeuwmannetje
Lekker winters! Versier een bekertje met dropveters al sjaal, papieren neus, ogen teken je met stift. Op het laatste moment vullen met popcorn en klaar is de sneeuwman!

3) Cupcakes
De meeste kinderen vinden cakejes leuk om te maken en ook nog heel lekker. Je kunt met de decoratie eindeloos varieëren! Maak bijvoorbeeld spinnetjes met hagelsag en dropveters, of voetbalveldjes met groene sprinkles en balletjes stekers. (Online te bestellen). En hoe vind je dan de spiderman cakejes en die lekkere snoep-cakejes, zijn ze niet schattig? Ik vond de presentatie op een etagière ook zo mooi…

4) Alles is leuker met oogjes erop!
Een donut wordt een heerlijk onnozel uitziend ding als je er snoep oogjes op plakt en zelf een drol ziet er dan grappig uit! Succes verzekerd met deze geinige traktatie.
Zie hier de werkbeschrijving Deze link opent in een nieuwe tab van de drol en hier nog een variant op de donuts Deze link opent in een nieuwe tab.

5) Lekker en gezond
Omdat niet op alle scholen en door iedereen wordt gewaardeerd als een traktatie ongezond is en bovenstaande ideeën dat toch ehh… best wel zijn… hebben we gelukkig ook nog het prachtige appelroosje Deze link opent in een nieuwe tab en de good-old groente/ fruit/ kaas/ worst krokodil!  Deze link opent in een nieuwe tab

Als je een jarig kind hebt zoek je vast ook nog een leuk, origineel kinderfeestje. Laten we daar nou ook genoeg ideeën voor hebben! Check ze hier! Deze link opent in een nieuwe tab
Veel plezier!

Lees ook:

Alle blogs

10x Kindvriendelijke restaurants met speeltuin én terras in de buitenlucht in en om Den Bosch

Zon, speelplezier én lekker eten: ontdek deze toffe plekken met buitenspeeltuin én terras.

Kinderboekenmaand bij Huis73

Boekenwurmen én podiumbeestjes! Bij Huis73 blijven boeken niet op de plank. Ze springen tot leven met dans, theater, rap en creativiteit. Heel oktober staat de spot aan. In welk verhaal stapt jouw kind?

De leukste kinderfeestjes in Den Bosch en omgeving

🎈 Tijd voor een feestje! Dit zijn onze favoriete kinderfeestjes

Leuke clubjes, sporten en lessen voor kinderen in en om Den Bosch: ontdek ze hier!

🤸 Nieuwe hobby gezocht? Ontdek deze leuke clubjes voor kids

Favoriete uitjes & adressen

Leuke cursussen voor kinderen bij Huis73 in Den Bosch

Zelf de klokken luiden in de Sint-Jan? Dat kan!

Dansen bij Dans & Balletstudio Geraldine in Den Bosch

Vier dierendag tussen buitenvarkens

Judoschool Kradolfer

Keramiek kinderfeestje bij Tante Gertje in Den Bosch

BendeFestijn 2026: ridders, Vikingen en piraten!

Bourgondisch ’s-Hertogenbosch met kids

Festival Bockesprongen in Boxtel: gratis theater, muziek en creativiteit

Meer inspiratie

Kinderboekenmaand bij Huis73: Spot aan!

Spot aan, gordijn open… en de boeken mogen het podium op!

Vier dierendag tussen buitenvarkens

Laarzen aan en breng de varkens een bezoek tijdens de Open Dag van GoedGehouden varkensboerderijen!

Het Kleurenmonster (3+): een kleurrijk theateravontuur

Een fantasierijke voorstelling voor kinderen vanaf 3 jaar over emoties en vriendschap

Kinderboeken Voorleesroute in Den Bosch

Van verhaal naar verhaal door de Bossche binnenstad!

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!