Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuurgebied Eikenburg

Lekker wandelen met de kids in dit prachtige natuurgebied!

Het landgoed Eikenburg bestaat uit naaldbos, afgewisseld met eiken- en berkenhakhout. Het bos is een geliefd wandelbos. De grond in het bos is zeer vochtig. Hierdoor zijn er een aantal poelen in het bos te vinden.

Sommige dichtgegroeide poelen zijn weer opengegraven. In het bos zijn tal van evenwijdige greppels gegraven. De tussenliggende landstroken met opgehoogde wallen heten rabatten, die droog genoeg waren om er bomen op te planten. Aan het Eikenburgbos grenst het Vinkelsebos, dat ook vrij toegankelijk is.

Ligging:Ten zuiden van Rosmalen en ten oosten van Maliskamp, naast de A59. Parkeergelegenheid op de parkeerplaats aan het einde van de Lijsterbeslaan en op de carpoolplaats, ingang Deken van Roestellaan.
Toegankelijkheid: Vrije toegang op wegen en paden. Honden aan de lijn. 

Wandelen
– Ommetje Eikenburg-Vinkelsebos (5,8 km): kijk op onze wandelpagina onder “Zelf wandelen”, Eikenburg-Vinkelsebos.
– Twee wandelroutes Eikenburg-Vinkelsebos (2,2 of 5,3 km) met witte en rode routepaaltjes

Flora
Het afwisselend natte en droge gebied levert een variëteit aan begroeing op, waaronder koningsvarens en in de herfst veel soorten paddenstoelen. Langs sommige poelen groeit de beschermde gagel.

Fauna
In de ochtend kunnen met wat geluk reeën waargenomen worden. Verschillende spechtensoorten en bosuilen maken gebruik van het gebied. In en bij de poelen komen o.a. salamanders en libellen voor.

IVN 's Hertogenbosch

Zesde Buitenpepers 178

5231 GH 's-Hertogenbosch

Mail direct

Mail direct naar IVN 's Hertogenbosch

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Den Bosch

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Prins op de erwt (2+)

Voorstelling met leuke vragen voor de kinderen en heerlijke liedjes!

Baby-peuterinstuif ochtend!

Maakt je kind op jonge leeftijd al watervrij tijdens de Baby-peuterinstuif ochtend bij Golfbad Oss!

Heksje Route!

De Heksje Route in de Geffense Bosjes is een leuke route speciaal ingericht voor kinderen!

Het Huis van Bosch

Ben je wel eens in Het Huis van Jheronimus Bosch geweest aan de Markt in Den Bosch? Unieke ervaring!

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Zijn jullie al in De Museumfabriek geweest?

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vogelvoer maken: dat kan iedereen!

Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?

Leuke adresjes voor warme chocolademelk met kinderen in en om Den Bosch

Wij zijn dol op warme chocolademelk! Het liefst met een lekkere dot slagroom erbij. Speciaal voor jou verzamelden wij de leukste, kindvriendelijke adresjes voor warme chocolademelk in Den Bosch en omgeving. Perfect om op te warmen na een winterwandeling, een sneeuwdag of gewoon omdat het kan.

9x De leukste wandeling met speurtocht voor kinderen in regio Den Bosch!

Fijn wandelen met kinderen, heerlijk in de natuur! Toch is het bij ons altijd moeilijk om de kids enthousiast te maken voor een boswandeling. Daarom hebben wij 8 toffe wandelingen op een rijtje gezet die superleuk en uitdagend zijn voor onze kinderen!

6x leuke binnenzwembaden in regio Den Bosch

Bommetjeee! Naar het zwembad met de kinderen. Heerlijk van de glijbaan, plonsen in het peuterbad of je laten meenemen in de stroomversnelling. Bij deze binnenzwembaden in Den Bosch, Boxel, Waalwijk, Rosmalen, Oss & Kerkdriel zwem je het hele jaar goed!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief