Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuurgebied Eikenburg

Lekker wandelen met de kids in dit prachtige natuurgebied!

Het landgoed Eikenburg bestaat uit naaldbos, afgewisseld met eiken- en berkenhakhout. Het bos is een geliefd wandelbos. De grond in het bos is zeer vochtig. Hierdoor zijn er een aantal poelen in het bos te vinden.

Sommige dichtgegroeide poelen zijn weer opengegraven. In het bos zijn tal van evenwijdige greppels gegraven. De tussenliggende landstroken met opgehoogde wallen heten rabatten, die droog genoeg waren om er bomen op te planten. Aan het Eikenburgbos grenst het Vinkelsebos, dat ook vrij toegankelijk is.

Ligging:Ten zuiden van Rosmalen en ten oosten van Maliskamp, naast de A59. Parkeergelegenheid op de parkeerplaats aan het einde van de Lijsterbeslaan en op de carpoolplaats, ingang Deken van Roestellaan.
Toegankelijkheid: Vrije toegang op wegen en paden. Honden aan de lijn. 

Wandelen
– Ommetje Eikenburg-Vinkelsebos (5,8 km): kijk op onze wandelpagina onder “Zelf wandelen”, Eikenburg-Vinkelsebos.
– Twee wandelroutes Eikenburg-Vinkelsebos (2,2 of 5,3 km) met witte en rode routepaaltjes

Flora
Het afwisselend natte en droge gebied levert een variëteit aan begroeing op, waaronder koningsvarens en in de herfst veel soorten paddenstoelen. Langs sommige poelen groeit de beschermde gagel.

Fauna
In de ochtend kunnen met wat geluk reeën waargenomen worden. Verschillende spechtensoorten en bosuilen maken gebruik van het gebied. In en bij de poelen komen o.a. salamanders en libellen voor.

IVN 's Hertogenbosch

Zesde Buitenpepers 178

5231 GH 's-Hertogenbosch

Mail direct

Mail direct naar IVN 's Hertogenbosch

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!

Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!

De IJzeren Man Vught | Zwemmen, spelen en genieten met kinderen

Op zoek naar een compleet dagje uit met kinderen in Noord-Brabant?

Avonturenpark De Bergen | Dagje uit met kinderen in Noord-Brabant

Avonturenpark De Bergen in Wanroij is een plek waar gezinnen de hele dag kunnen spelen en zwemmen

Kleine Ontdekkers, Grootse Avonturen in de Maashorst

Ga deze zomervakantie op avontuur in de Maashorst en spaar voor een superleuke Docus de Das-knuffel!

Uitgelicht

Zomertip: Prinsen- en prinsessendagen bij Paleis Het Loo

Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE

Blogs & inspiratie

Alle blogs

9x lekker zwemmen in natuurzwembaden regio Den Bosch

Het zonnetje schijnt heerlijk! Vul je picknickmand en hup, op naar een leuke waterplas met strandje. Waar je lekker kunt spelen en zwemmen met het hele gezin. In het water, op het strand, in de speeltuin of in het gras! Tijd om lekker aftekoelen in het zwemwater.

Zomer in Den Bosch: 20x de leukste uitjes met kinderen

Yes, zes weken vol avontuur, ijsjes, blote voeten, vieze knieën en vooral héél veel leuke herinneringen. Wij hebben weer de allerleukste uitjes, zomertips, een gratis bucketlist én zelfs een exclusieve Kidsproof-deal voor je verzameld.

10x Kindvriendelijke restaurants met speeltuin én terras in de buitenlucht in en om Den Bosch

Zon, speelplezier én lekker eten: ontdek deze toffe plekken met buitenspeeltuin én terras.

Gratis Zomer Bucketlist voor gezinnen

Op zoek naar inspiratie voor de zomervakantie? Met de gratis Kidsproof Zomer Bucketlist maak je van iedere vakantiedag een klein avontuur. Ontdek 25 leuke uitjes in Den Bosch en Noordoost-Brabant én maak samen jullie eigen zomerbucketlist!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief