Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Docus de das avonturenpad!

Een mooi, leuk, gezellig en sportief avontuur, dat is een wandeling over het Docus de Das-avonturenpad!

Docus de Das heeft jouw hulp nodig! Sinds de bosheks haar pan verandersoep in het meertje van het bos heeft laten vallen heeft Docus zijn vriendjes niet meer gezien. Alle dieren denken sindsdien dat ze een ander dier zijn.

Docus durft het bos niet meer in, anders verandert hij ook nog. Het bos kan alleen bevrijd worden door het water uit het meertje over de wortels van de oude toverboom te gooien aan het einde van het pad. Alleen kinderen kunnen zonder gevaar het bos in en het water aanraken. Kom jij Docus helpen?

Langs en verhard wandelpad, in natuurgebied De Herperduin, van ca 1,5 km kom je speeltoestellen tegen, en aan het begin van het pad, wordt het verhaal over het betoverde bos verteld, door een hoorspel.

Tip: geweldige combinatie met De Boshut, verscholen in de bossen, midden in natuurgebied de Maashorst. Hier is het écht genieten geblazen! Een lekker hapje en drankje in het zonnetje op het terras of bij kouder weer bij de openhaard binnen in De Boshut.

Voor meer info, klik op de roze button!

Voor nog meer toffe inspiratie voor leuke uitjes met het hele gezin, check je onze Uitagenda!

Natuurgebied Herpenduin

Udensedreef 14

5374 RK Schaijk

Toon op kaart

Meer inspiratie

Klein Stationnetje: peuter- en kleutertheater in Rosmalen

Klein Stationnetje, het perfecte uitje voor gezinnen met peuters en kleuters voor de zondagochtend!

Wandel of fiets het Planetenpad

Van de zon naar Pluto in Noordoost-Brabant

Kleindierwandelpark Hedel

Éen van de leukste dierenpark in Bommelerwaard is Kleindierwandelpark Hedel.

Nieuw: met kinderen naar Willem Twee in Den Bosch!

NIEUW: Willem Twee Toonzaal programmeert dit seizoen voor het eerst kindervoorstellingen!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

10x leuke Dierendag uitjes met kinderen in Den Bosch en omgeving

Zondag 4 oktober 2026 is het Dierendag! En dat vieren we natuurlijk samen met de dieren. Knuffel met boerderijdieren, maak een groentetaart, neem je knuffel mee naar de dokter of ga samen met je eigen huisdier op de foto. Dit zijn onze favoriete Dierendag uitjes in Den Bosch en Noordoost-Brabant.

Kinderboekenmaand bij Huis73

Boekenwurmen én podiumbeestjes! Bij Huis73 blijven boeken niet op de plank. Ze springen tot leven met dans, theater, rap en creativiteit. Heel oktober staat de spot aan. In welk verhaal stapt jouw kind?

18x Heerlijke boswandeling in en om Den Bosch

Lekker wandelen altijd een goed idee! Wist je dat Den Bosch en omgeving héél veel mooie plekken heeft waar de kids uren rond kunnen struinen in de natuur? Wij verzamelden maar liefst 18 fijne plekken voor een mooie en leuke boswandeling met kinderen in de winter!

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!