Vlindertuin Philodila
Breng een bezoek aan Vlindertuin Philodila en ontdek de mooiste vlinders!
Vlindertuin Philodila in Rosmalen is een aanrader!
In zorglocatie Mariaoord (van Vivent) is een vlindertuin gemaakt. Hier kun je, in de lente, zomer en (warme) herfst, met je kind(eren) rondlopen en van alles te weten komen over vlinders.
Phil Duijzer heeft het bedacht en zij loopt er regelmatig rond en vertelt je alles over eitjes, rupsen, poppen, vlinders en nog veel meer. Er vliegen veel vlinders rond die af en toe even stilzitten op een bloem of struik zodat je ze goed kunt bewonderen.
De vlindertuin is gevestigd in de binnentuin van Mariaoord en is te bereiken via de hoofdingang.
De toegang is gratis. Bij de ingang staat een potje waar je een vrijwillige bijdrage in kunt doen. Het geld wordt gebruikt om nieuwe vlinderpoppen (coconnetjes) en planten te kopen. Ook wordt er gespaard om de vlindertuin overdekt te maken, een soort van kas. Dan kunnen bewoners, medewerkers en bezoekers van Mariaoord het hele jaar genieten van de vlinders.
Vlindertuin Philodila is iedere dag geopend (ma t/m zo) van 9.00-16.00 uur. Wanneer kan ik het beste de vlindertuin bezoeken? De beste tijd om langs te komen is tussen 10.00 uur en 14.00 uur op een zonnige dag. Vlinders zijn het meest actief als de zon schijnt en het lekker warm is.
Voor meer info, klik op de roze button!
Vlindertuin Philodila
Vliertwijksestraat 369
5244 NJ Rosmalen
Toon op kaart
Lijstjes voor Den Bosch
Meer inspiratie
Kleindierwandelpark Hedel
Éen van de leukste dierenpark in Bommelerwaard is Kleindierwandelpark Hedel.
Klein Stationnetje: peuter- en kleutertheater in Rosmalen
Klein Stationnetje, het perfecte uitje voor gezinnen met peuters en kleuters voor de zondagochtend!
Nieuw: met kinderen naar Willem Twee in Den Bosch!
NIEUW: Willem Twee Toonzaal programmeert dit seizoen voor het eerst kindervoorstellingen!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
10x leuke Dierendag uitjes met kinderen in Den Bosch en omgeving
Zondag 4 oktober 2026 is het Dierendag! En dat vieren we natuurlijk samen met de dieren. Knuffel met boerderijdieren, maak een groentetaart, neem je knuffel mee naar de dokter of ga samen met je eigen huisdier op de foto. Dit zijn onze favoriete Dierendag uitjes in Den Bosch en Noordoost-Brabant.
Kinderboekenmaand bij Huis73
Boekenwurmen én podiumbeestjes! Bij Huis73 blijven boeken niet op de plank. Ze springen tot leven met dans, theater, rap en creativiteit. Heel oktober staat de spot aan. In welk verhaal stapt jouw kind?