Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Genieten bij theehuis en kinderboerderij

Gepubliceerd op 23 mei 2024

Wat hebben we een heerlijke plek ontdekt in Rosenburgh park in Voorschoten. Woensdagmiddag en we zijn vrij! Op de fiets zonder plannen komen we al snel in Voorschoten 3 houten bordjes tegen: Theehuis Jansland, Kinderboerderij en De Vossenhoeve. Nieuwsgierig nemen we een kijkje.

We volgen de bordjes en al snel zien we tussen de bomen het theehuis. Omdat we wel trek hebben ploffen we meteen neer. Zo tussen de bloembakken en hoge bomen, kwetterende vogels is het echt genieten om hier te zitten. De jongens kiezen een tosti, wij een uitsmijter. Wat een fijne plek. Theehuis Jansland biedt een werkervaringsplek voor autistische jongeren. Er is volop begeleiding en al loopt niet alles soepel, we worden heel vriendelijk geholpen en verlaten als tevreden gasten het zonnige terras.

Slechts enkele meters verderop is de ingang van de Kinderboerderij Voorschoten Deze link opent in een nieuwe tab. Hier is een prachtig toegangsgebouw gekomen. Wat is dit leuk geworden! Het ziet er super strak en verzorgd uit. Binnen zijn de konijnen- en caviahokken (met knuffelmogelijkheid), educatief materiaal en een speelhoek.De jongste rent op de nieuwe auto’s en karren af, de oudste is gek van de hond die graag takken en ballen terugbrengt. 

De dieren lopen in de weitjes, maar ook gewoon los rond. Er zijn volop pony’s, een schattig varken (Dora), vogels, kippen, geiten, schapen een bijentuin en natuurlijk shetlanderij de Vossenhoeve. Hier vier je een kinderfeestje met de pony’s. Ook is er nog een hertenwei en eendenkooi als je de brug overgaat naar het wandelpark Rosenburgh.

Het is duidelijk dat onze fietstocht hier eindigt vandaag, want meer te wensen hebben we niet. Binnenkort opent Natuurspeeltuin Voorschoten haar deuren hier vlakbij. Dan is deze hoek van Voorschoten, aan de kant van Leidschendam, waar je ook kasteel Duivenvoorde vindt echt een pareltje om niet te missen. Dus spring op de fiets en geniet!

De kinderboerderij ligt in park Rosenburgh Voorschoten. De ingang bevindt zich voorbij theehuis Jansland, Rosenburgherland 7 Voorschoten Deze link opent in een nieuwe tab. Wij fietsten over de velostrada langs de spoorlijn Den Haag Mariahoeve richting Station Voorschoten. Vlak voor het station zie je een paadje naar rechts, waar een bord stond theehuis open.

Lees ook:

Alle blogs

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!

Ontdek het programma 2026/2027 van Amare voor gezinnen!

Welkom bij Amare, het culturele hart van Den Haag waar magie, muziek en avontuur samenkomen! Voor ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd is Amare dé plek om samen theater, muziek en meer te beleven. Laat je inspireren door het aanbod en ontdek waarom een bezoek aan Amare een must is voor jouw gezin.

Met je kinderen naar het Residentie Orkest 2026/2027

Klassieke muziek met je kinderen? Dat kan perfect bij de familieconcerten van het Residentie Orkest. Na de voorstellingen kunnen kinderen ook zélf aan de slag in de instrumententuin. Een bijzondere ervaring!

Zingen bij de Academy of Vocal Arts is súperleuk!

Dat zingen bij de Academy of Vocal Arts een gewéldige ervaring is voor je kind, lees je in dit toffe blog van de trotse moeder van Sam.

Favoriete uitjes & adressen

Groot Kerstcircus met korting, bestel nu!

Beleef het Binnenhof als nooit tevoren

Doe mee aan de Natuurwerkdag!

Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum kidsproof favoriet

Meer inspiratie

De Kleine Prins (8+)

Een familiemusical vol muziek en prachtige projecties bij WestlandTheater De Naald

BOUT! (6+)

Een knettergek bouwavontuur in Theater aan het Spui!

Zondagochtendconcert voor jou, workshop voor je kind!

Geniet van een concert door het Residentie Orkest, terwijl de kids genieten van een muzikale workshop.
Korting

Groot Kerstcircus met korting, bestel nu!

Reserveer nu de beste plekken met 25% korting voor het Groot Kerstcircus Den Haag in de kerstvakantie!