Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Naar Giselle!

Gepubliceerd op 8 november 2024

Giselle van De Toneelmakerij, DOX en Timothy de Gilde is geen balletvoorstelling en al helemaal niet de klassieke versie van dit beroemde ballet. Deze Giselle is stoer, rauw en spetterend! Lees snel wat wij ervan vonden én ga ook zelf!

Giselle van de straat: Rauwe, energieke hiphopvoorstelling over roem voor families met kinderen 8+ 
Onze collega’s in Amsterdam waren bij de premiere en schreven dit verslag.

In onze regio te zien op 17 november in de Koninklijke Schouwburg! Deze link opent in een nieuwe tab

In de dansvoorstelling Giselle zien we een club vrienden die samen hard aan het trainen is om met dans aan de top te komen. De een wat fanatieker dan de ander. Danstalent Djinti Sullivan speelt de gepassioneerde Giselle. Dan verschijnt er een onbekende buitenstaander en is de meest fanatieke, Giselle ineens verdwenen….

De voorstelling begint al in de zaal, waar een gevierde ster door het publiek heen probeert te ontsnappen aan zijn roem en de dwang die daarbij hoort.

Wil jij leven in de spotlights?

Want wil iedereen eigenlijk wel beroemd worden? Hoeveel heb je ervoor over?
Bij binnenkomst kregen we een overzicht van de cast én een serie vragen voorgeschoteld. Waar we in het begin enthousiast werden van roem en bekendheid brokkelde dat wel af als we verder in de beslisboom komen…Niet meer over straat kunnen en je vrienden nooit meer zien. Nee, dat zijn geen leuke keuzes.

Zo’n beroemde speler in Giselle is Leendert de Ridder, die we allemaal kennen als Mees Kees. Maar hier speelt hij toch 2 heeeeele andere rollen… en dat doet hij reuze goed.

de dansers

Explosieve hiphop, streetrap en vette beats

Maar eerlijk is eerlijk, de credits voor deze voorstelling gaan toch echt naar de dansers.
De klassieke muziek van Giselle verandert al snel in opzwepende beats. In een rauwe omgeving, een betonnen achterbuurt vol graffiti en in een ruige sfeer van onveiligheid en armoede wordt indrukwekkend gedanst. Door een crew van 5 plus queen bee Giselle zelf: Wat een brok energie, vette outfits, stevige raps en explosieve hip hop!

Het klassieke boerendochter-en -graaf-verhaal is naar deze tijd gebracht, naar de harde getto wereld van vandaag. Waarin iedereen moet vechten voor zijn eigen leven en geluk. De namen van de crew leden verwijzen nog naar het originele stuk. Maar verder heeft deze Giselle haar hele eigen stijl en moderne boodschap. En … een happy ending.

Deze Giselle is een klasse apart

Eigenlijk heeft deze Giselle helemaal geen verwijzing naar het originele balletstuk nodig. Deze Giselle is een opzichzelfstaande coole hiphopvoorstelling. Muziektheater waarin onze jeugd zich kan herkennen. Qua straattaal, qua hiphopdans en qua vriendschappen. De kinderen verstaan de streetslang beter dan de volwassenen, vraag het ze maar 😉
Met problematiek van nu, machtsmisbruik in de wereld van roem en stardom en ook met durven dromen. Want wanneer ga je voor jezelf en wat betekenen vrienden voor je?

De boodschap van deze voorstelling is mooi:
En hoe mooi de Rolexen ook glimmen…samen sta je sterker en vriendschap overwint.

Te gekke voorstelling met vette moves voor kinderen die van dans, hiphop en lekkere muziek houden. Je krijgt zelf helemaal zin om te dansen!

De Giselle toekomsthappertje

/>

PS Als geinig aandenken krijg je ook een gelukshappertje mee, het papieren vouwblaadje uit de voorstelling dat ook jouw toekomst voorspelt! Want hé bro, dat willen we toch allemaal…in de toekomst kunnen kijken?!

Ook deze voorstelling bekijken? Dat kan op 17 november in de Koninklijke Schouwburg! Deze link opent in een nieuwe tab

Voor meer speeldata in het land: klik op de roze button.

Veel plezier Ayla, Huub, Femke, Govert & Liesbeth

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Het Lentekriebels Festival 2026 in Den Haag

In de voorjaarsvakantie is het weer feest voor theaterliefhebbers! Tijdens het Lentekriebels Festival zie je de mooiste voorjaarsvakantie voorstellingen in Theater a/h Spui en de Koninklijke Schouwburg. Ook leuke activiteiten!

Springplezier voor het hele gezin bij Bounce Valley Delft

Op zoek naar een actief gezinsuitje in Delft waar jullie samen kunnen springen en lekker losgaan? Bounce Valley Delft is een groot indoor luchtkussenpark vol kleurrijke obstakels, glijbanen, nettenparcours en golf! Ideaal voor kinderen die hun energie kwijt willen én ouders die graag meedoen. Wij gingen langs en ontdekten waarom dit springpark zo geliefd is bij gezinnen in Den Haag en omgeving.

Maak je eigen Maurits(vogel)huis deze voorjaarsvakantie.

In het Mauritshuis staat alles in het teken van vogels, kunst en zelf (vogelhuisjes) maken. Ga op pad met Maurits Muis en de vreemde vogels of doe een speurtocht. Perfect voor een leuk uitje met de kinderen, midden in de stad.

11 x doen in de Mall of the Netherlands met kids

In de Westfield Mall of the Netherlands zijn heel veel toffe winkels, uitjes en attracties om met je kinderen naartoe te gaan. Wij tippen onze 11 favorieten. Neem je kids vooral mee en maak er een dagje uit van!

Meer inspiratie

Anne de Poes (4+)

Een muzikaal sprookje vol fantasie en avontuur door het Residentie Orkest bij Amare

Als Robots Dromen (6+)

Een nieuwe grootschalige familievoorstelling door Theaterschool Rabarber! Kom je ook?

Familiezondag in Amare

Kom genieten van een gratis weekenduitje voor het hele gezin met workshops en voorstellingen in Amare.

Captain Fantastic (8+)

Muzikale familievoorstelling van HNTjong over opvoeden buiten de lijntjes en één zijn met de natuur!

Jump-Olympics in Rijswijk en Delft

Spring er alles uit tijdens de Jump Olympics van Ren4Sport in Rijswijk en Delft!

Lentekriebels festival

Samen naar het Lentekriebels Festival in de voorjaarsvakantie bij Het Nationale Theater.

Dansvoorstelling Na de Stilte

Prachtige dansvoorstelling (7+) van Lonneke van Leth Dans bij Korzo tijdens het Holland Dance Festival!

Maak je eigen Maurits(vogel)huis

Creatieve voorjaarsvakantie-workshop in het Mauritshuis voor kinderen van 7 - 12 jaar.