Blogs & inspiratie
Haagse geheimtip: Het Paradijs voor peuters en kleuters
Gepubliceerd op 2 september 2026
Wat een fijn Haags plekje. Helemaal bovenin de Koninklijke Schouwburg Den Haag vind je het Paradijs; een kleine sfeervolle zaal met de leukste voorstellingen voor kindjes vanaf 0,5 jaar. Ook is er een fijne koffiehoek met speelplek. Een super manier om met jouw kleintje kennis te maken met theater.
Elke vakantie en in het weekend zijn er voorstellingen voor iedereen vanaf twee jaar. Rondom de voorstellingen is er altijd van alles te doen voor de kinderen. Zo wordt elk theaterbezoek een feestje voor jong en oud.
Voorstellingen van seizoen 2026/2027 in de kleinste zaal van de Koninklijke Schouwburg: Het Paradijs.
Zondag 27 september: Anansi de Spin viert feest 3+
Woensdag 21 en donderdag 22 oktober: LaQua 0,5+
Zondag 20 december: het Koffertje 4+
Woensdag 30 december: Houtje 3+
Zondag 7 maart: Wauw! 2,5+
Zondag 11 april: Van Mij! 2+
Houd dit Haagse pareltje dus goed in de gaten als je met je peuter of kleuter een keer theater wilt beleven. We zetten alle voorstellingen natuurlijk ook in de uitagenda van Kidsproof Den Haag Deze link opent in een nieuwe tab.
Koffie en limonade
Kom wat eerder naar de voorstelling en drink een kopje koffie in de bar op zolder. Kinderen kunnen hier heerlijk spelen met het autokleed, de verkleedkist en ander speelgoed. Bij alle kindervoorstellingen staan er gratis bekers lekkere limonade klaar. Zo ga je lekker fris de voorstelling in. Geregeld komen spelers na de voorstelling naar de foyer om het publiek te ontmoeten. Op de foto, een handje schudden of een knuffel geven, het kan allemaal.
Kortom: De Koninklijke Schouwburg in Den Haag is een paradijs voor jonge theaterbezoekers Deze link opent in een nieuwe tab! Wil jij met je peuter of kleuter een keer naar het theater in Den Haag dan is dit een mooie eerste kennismaking. En ze hoeven echt niet de hele voorstelling op hun stoel te blijven zitten, fijn toch!
Praktisch: je vind de Koninklijke Schouwburg aan het Korte Voorhout 3. Via de website bestel je kaartjes. Deze link opent in een nieuwe tab

Lees ook:
Alle blogs
19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL
Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)
Oktober 2026 – feestmaand voor kids in de bieb!
Zingen, dansen, toneelspelen, luisteren naar verhalen, knutselen en natuurlijk lekker lezen. In oktober staat er bij Bibliotheek Den Haag extra veel voor kinderen op het programma. Alles is gratis! Hier lees je er alles over.
Springplezier voor het hele gezin bij Bounce Valley Delft
Op zoek naar een actief gezinsuitje in Delft waar jullie samen kunnen springen en lekker losgaan? Bounce Valley Delft is een groot indoor luchtkussenpark vol kleurrijke obstakels, glijbanen, nettenparcours en golf! Ideaal voor kinderen die hun energie kwijt willen én ouders die graag meedoen. Wij gingen langs en ontdekten waarom dit springpark zo geliefd is bij gezinnen in Den Haag en omgeving.Favoriete uitjes & adressen
Dag Poes (4+)
Hans & Grietje op de vlucht (8+)
Port Pavilion in de herfstvakantie
Beleef het Binnenhof als nooit tevoren
Surfcamp in de herfstvakantie
Samen door de muziek heen
Betovering bij Podium NOORD
Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie
Ontdek alles over de haven bij Portlantis
Nieuw: De wandelende hoed
Meer inspiratie
Surfcamp in de herfstvakantie
Bij Hart Beach vullen kids hun vakantiedagen met surfen, skaten en beachgames op Scheveningen
Muzikale herfstvakantie bij Museon-Omniversum
Maak muziek, dans en ontdek de mooiste domefilms tijdens de herfstvakantie bij Museon-Omniversum!
Beleef het Binnenhof als nooit tevoren
Gratis uitje! Ontdek alles over het Binnenhof, knutsel het torentje, VR experience, speurtocht en meer!
Betovering bij Rabarber
Dans, speel, fantaseer en ontdek hoe leuk theater is bij Rabarber in de herfstvakantie!
Supermens gezocht | 6+
Opzwepend muziektheater in Theater a/h Spui tijdens de Betovering in de herfstvakantie.
Bezoek de Tweede Kamer! Nieuw!
Kinderen zijn voor één dag Tweede Kamerlid! Ga mee met de Familierondleiding van ProDemos in Den Haag.
Familierondleiding in de herfstvakantie: Voor Galg en Rad
Stap samen Rijksmuseum De Gevangenpoort in en ontdek waar bekende uitdrukkingen echt vandaan komen.
Grote mensen | 4+
Wat doen grote mensen eigenlijk? Ontdek het in Theater a/h Spui in de herfstvakantie!
Nu is het nog rustig | 8+
Een absurde voorstelling over de strijd om gehoord te worden in de Koninklijke Schouwburg.
Hans & Grietje op de vlucht (8+)
Een spectaculair muzikaal sprookje voor jong en oud in Amare tijdens Festival De Betovering!
Festival De Betovering bij Amare
Geniet van voorstellingen, workshops en meer bij Amare tijdens Festival de Betovering!