Blogs & inspiratie
Hallo Vermeer! in het Mauritshuis
Gepubliceerd op 26 augustus 2022
We verkleden ons als meisje met de parel, dwalen door het 17-eeuwse Delft, maken een eigen tentoonstelling en ontdekken alles over Vermeer in de nieuwe familie-doe-tentoonstelling in het Mauritshuis! Deze week nog te bezoeken t/m 28 augustus!
Hoe rook Delft in de tijd van Vermeer? Waar werd verf in de zeventiende eeuw van gemaakt? En waarom vindt bijna iedereen het Meisje met de parel zo’n mooi schilderij? We gaan het ontdekken in het Mauritshuis.

Je stapt een andere wereld binnen: Delft in de zeventiende eeuw. Hier ontdek je alles over de wereldberoemde schilder Johannes Vermeer.
Huizen uit Vermeer zijn schilderijen zijn nagebouwd. In de huizen worden verschillende activiteiten aangeboden aan de hand van een thema. Verkleden, puzzelen, filmpjes kijken, er is van alles te doen voor het hele gezin!

Kies een schilderij dat je met de blokken na wilt maken. Onze kidsproofreporters kozen voor De astronoom. Het was een flinke puzzel, maar een kwartier later stond daar een prachtige astronoom om even bij te poseren.

Favoriet bij zowel de kinderen als de moeders waren de verkleedmogelijkheden. Met de attributen die er liggen kan je een schilderij nadoen of gewoon waar je zin in hebt. We hadden dikke pret!

Natuurlijk ontbreekt het meisje met de parel niet. Dit is het bekendste schilderij van Vermeer, wat ook écht te bewonderen is in het Mauritshuis. Met een pareloorbel, verkleedkleren, speciale belichting en een fotolijst word ook jij een echte Vermeer.

We maken een mooie handtekening, schijnen met blacklight op een schilderij en leren van de informatieve muur. Ook is er een leuk informatief filmpje en een geheime ruimte om even te relaxen.

De schilderijen van Johannes Vermeer
Na de doe-tentoonstelling gaan we naar de andere kant van het museum om het schilderij in het echt te bekijken. Wat is ze mooi dat meisje, en van welke kant je haar ook bekijkt, ze lijkt je altijd aan te kijken.

Zelf aan de slag met gratis workshops
In de Kunstwerkplaats kun je aan de slag om zelf een kunstwerk te maken en nog meer over Vermeer te ontdekken. Bekijk snel alle workshops behorend bij de tentoonstelling Hallo Vermeer!
Er zijn workshops voor jonge kinderen vanaf 3, en oudere kinderen vanaf 7 jaar. Als een echte Vermeer-leerling leren zij onder andere portretten en stadsgezichten stempelen. De workshops zijn dagelijks en gratis en je hoeft hiervoor niet te reserveren.

Fijn om te weten over Hallo Vermeer!
Mauritshuis is altijd gratis voor kinderen! Een ouder of begeleider mag op vertoon van de Vakantiepas gratis naar het Mauritshuis.
Tip: Jill Schirnhofer (bekend bij heel veel kids met haar creatieve programma’s) maakte een leuke speurtocht door het Mauritshuis. Even ophalen dus!
Deze zomervakantie in het Mauritshuis dé familie-doe-tentoonstelling Hallo Vermeer! Te zien van 9 juli t/m 28 augustus 2022.
Klik even door voor het hele programma en alle informatie!
Lees ook:
Alle blogs
Vier de zomer in de bieb! Gratis activiteiten én leuke boekentips
Blijf je deze zomer in Den Haag? Dan is de Bibliotheek Den Haag een fijne plek om samen naartoe te gaan. In de Zomerbieb is elke dag iets te doen. Van creatieve workshops en voorleesmomenten tot spelletjes, speurtochten en zomerse boekentips. En het mooiste? Alle activiteiten zijn gratis.
LEGOLAND® Scheveningen met kinderen!
Jippie! We gaan met 3 enthousiaste kidsreporters naar LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen! Dat gebouw op de boulevard van Scheveningen waar die toffe giraffe Gigi voor staat.... Wat een geweldig kleurrijk LEGO® speelparadijs voor kinderen!
Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven
De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!Favoriete uitjes & adressen
Meer inspiratie
Zomertekenschool: zomer van je dromen
Ontdek hoe je jouw dromen op papier zet in de Zomertekenschool in het altijd leuke Kinderboekenmuseum!
Storm Aquapark Leiden
Supergaaf waterpretpark in recreatiegebied Vlietland, waar je ook kunt suppen en nog veel meer!
Bezoek de Tweede Kamer! Nieuw!
Kinderen zijn voor één dag Tweede Kamerlid! Ga mee met de Familierondleiding van ProDemos in Den Haag.
Gevangenis uitje met moordspel!?
Familierondleldingen én moordspel deze zomer in Rijksmuseum de Gevangenpoort!
Zomervakantie in Zoetermeer
De leukste zomeruitjes in Zoetermeer voor gezinnen. Kidsproof tips!
Creatief met techniek bij de TU Delft deze zomer
Kies een workshop bij TU Delft Science Centre deze zomervakantie en ga aan de slag in de Techniekstudio
Zomeruitje naar Kinepolis
Bezoek Kinepolis Leidschendam in de Mall en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!