Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zo maak je zelf sneeuw!

Gepubliceerd op 29 januari 2024

Zou er nog sneeuw komen deze winter? Maak het eenvoudig zelf met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

Misschien heb je de ingrediënten voor de sneeuw al in huis, anders kun je ze gewoon bij de supermarkt halen. Je kunt de sneeuw op meerdere manieren maken, we hebben 2 methodes voor je op een rijtje gezet.

Methode 1: Maïzena en scheerschuim
Pak een bak of grote kom en strooi hier een heel pakje maïzena in. Spuit er vervolgens steeds een klein beetje scheerschuim bij, en kneed dat telkens door de maïzena. Doe dit net zolang tot je een compacte maar kneedbare bal kunt maken, die goed blijft plakken. Klaar is je sneeuw! Grappig is, dat het ook best koud aanvoelt. En het ruikt ook heerlijk!

Tip: laat de kinderen een schort dragen als ze met de nepsneeuw spelen, het kan een vieze boel worden…

Methode 2: bloem, zout en olijfolie
Meng 2 kopjes bloem met 1 kopje keukenzout en roer dit met een lepel door elkaar. Voeg 2 eetlepels olie toe (ik had olijfolie staan, maar andere olie kan ook) en roer weer goed. Daarna een kopje lauw water langzaam toevoegen en blijven roeren. Nu kun je gaan kneden tot je een soepele bal hebt. Is de bal te droog, voeg dan een klein beetje water toe. Te natte bal? Doe er nog een beetje bloem bij. Klaar! Extra leuk: voeg vóordat je gaat kneden glitters toe aan de sneeuw voor een glinsterend sneeuweffect!

Nog veel meer leuke tips met kinderen vind je op Kidsproof Den Haag Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

Naar de Betovering deze herfstvakantie, wat is leuk?

De herfstvakantie 2026 staat voor de deur en dat betekent maar één ding: het is tijd voor Festival De Betovering! Maar met zoveel keuze; wat is nu leuk? Lees snel verder!

Oktober 2026 – feestmaand voor kids in de bieb!

Zingen, dansen, toneelspelen, luisteren naar verhalen, knutselen en natuurlijk lekker lezen. In oktober staat er bij Bibliotheek Den Haag extra veel voor kinderen op het programma. Alles is gratis! Hier lees je er alles over.

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!

Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!

Favoriete uitjes & adressen

Dag Poes (4+)

Sir Winston Fun & Games feestje

Prentenboek: Podiumdieren maken een toneelstuk

Betovering bij Podium NOORD

Kooman’s verjaardagsfeestje

Beleef het Binnenhof als nooit tevoren

Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie

Hans & Grietje op de vlucht (8+)

Surfcamp in de herfstvakantie

Samen door de muziek heen

Meer inspiratie

Festival De Betovering bij Amare

Geniet van voorstellingen, workshops en meer bij Amare tijdens Festival de Betovering!

Surfcamp in de herfstvakantie

Bij Hart Beach vullen kids hun vakantiedagen met surfen, skaten en beachgames op Scheveningen

Gratis Kinderboekenfestijn

Circusacts oefenen, dansen, knutselen en voorstellingen kijken tijdens het Kinderboekenfestijn!

Klein maar fijn | 2+

Grote avonturen voor de kleinsten! Ontdek deze vrolijke dansvoorstelling tijdens Festival De Betovering!

Shaun het Schaap in de bioscoop

Halloween loopt uit de hand bij Filmhuis Den Haag

Maakweken Rabarber in de vakantie

Maak in een week een complete theater voorstelling bij Theaterschool Rabarber! In de schoolvakantie.

Licht uit, spot aan!

In het Kinderboekenmuseum haal je het podiumbeest in jezelf naar boven! Kinderboekenweek & herfstvakantie

Betovering bij Podium NOORD

Geniet van leuke familievoorstelling bij Podium NOORD tijdens Festival de Betovering in de herfstvakantie