Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Wildpluk Avonturenpad bij boerderij ’t Geertje!

Gepubliceerd op 23 mei 2024

Eerlijk is eerlijk: als ik zeg "Kom, we gaan een wildplukwandeling doen'', dan staan mijn kids echt niet te juichen. Maar als ik zeg ''Ga je mee naar 't Geertje, geitjes flesje geven en een leuk avonturenpad volgen'', dan heb ik meer succes:-).

Dus ga ik samen met m’n kleutertje Mila op een zonnige zondagochtend op pad naar ’t Geertje. Nadat we alle geitjes, varkentjes, pony’s en koeien even goedendag hebben gezegd, halen we in de boerderijwinkel de spullen op voor het Wildpluk Avonturenpad: een kaart, bakje en schaar.

Op de kaart staat de route heel duidelijk aangegeven en vind je de verschillende plantjes die je onderweg kunt plukken. Brandnetels, paardenbloem, bramen, madeliefjes: die kennen we dus dat gaat vast lukken. Vogelmuur, hondsdraf, watermunt… mmm, maar goed dat er tekeningen op de kaart staan! Ook leuk: achterop de kaart staan allemaal lekkere recepten met de kruiden die je plukt!

Naast de Pinkelstal vind je de ingang van het Wildpluk Avonturenpad dat ongeveer 1,2 km is. Al kun je met de kaart zelf makkelijk een iets kortere route kiezen. Het is in het begin dezelfde route als het Klompenpad (500 meter, ook superleuk, helemaal voor de állerkleinsten). 

We lopen door smalle bospaadjes, over bruggetjes en door prachtige open stukken. En onderweg plukken we gewoon waar we zin in hebben!

Niks zo leuk als een speurtocht. Mila vindt het geweldig om eerst de klompen en daarna de bordjes te vinden. Mila wijst de weg!

Onderweg even stoppen bij deze superleuke klimboom natuurlijk.

Hé een paardenbloem! Knippen maar!

Oh lekker, er staan ook bramen op de kaart…

En gelukkig wandelen wij precies in het bramenseizoen! En die eten we lekker meteen op:-)

Aangekomen op de dijk gaat Mila hélemaal los met het plukken van alle soorten bloemen. Of ze nou wel of niet op de kaart staan, als ze er maar leuk uit zien!

En dus nemen we een prachtig boeketje zelfgeplukt veldbloemen mee naar huis voor op de tuintafel!

Ons bakje zit al aardig vol! Uiteindelijk hebben we echt niet alles gevonden, maar ach, wat hadden we een lol! 

Na een súperleuke wandeling, en zo héérlijk rustig, zijn we weer terug bij ’t Geertje. En dan mag Mila natuurlijk nog even wat geitjes blij maken met een flesje melk. 

Na deze superleuke ochtend vol dieren, planten, bloemen en avontuur genieten we nog even op het gezellige terras bij ’t Geertje Deze link opent in een nieuwe tab. Een ijsje, koffie verkeerd… heerlijk op een zonnige zondag zoals vandaag!

En dan gaan we straks thuis aan de slag me de recepten. Wordt het de wilde kruidenboter? Of de soep? De muntthee moet sowieso wel lukken:-).

Groet, Mila & Jantine

Tip: ook een keer het Wildpluk Avonturenpad volgen? Geitjes voeren? Lekker naar de boerderij? Kijk dan bij alle informatie over ’t Geertje Deze link opent in een nieuwe tab.

 

 

Lees ook:

Alle blogs

Oktober 2026 – feestmaand voor kids in de bieb!

Zingen, dansen, toneelspelen, luisteren naar verhalen, knutselen en natuurlijk lekker lezen. In oktober staat er bij Bibliotheek Den Haag extra veel voor kinderen op het programma. Alles is gratis! Hier lees je er alles over.

Springplezier voor het hele gezin bij Bounce Valley Delft

Op zoek naar een actief gezinsuitje in Delft waar jullie samen kunnen springen en lekker losgaan? Bounce Valley Delft is een groot indoor luchtkussenpark vol kleurrijke obstakels, glijbanen, nettenparcours en golf! Ideaal voor kinderen die hun energie kwijt willen én ouders die graag meedoen. Wij gingen langs en ontdekten waarom dit springpark zo geliefd is bij gezinnen in Den Haag en omgeving.

Herfstvakantie vol robots in Delft; 6 te gekke uitjes voor nieuwsgierige kinderen.

Deze herfstvakantie staat Delft volledig in het teken van robotica, technologie, kunst en innovatie. Tijdens het themajaar The robots are coming verandert de stad in een grote ontdekkingsplek waar kinderen kunnen spelen, bouwen, onderzoeken én zich verwonderen. Perfect voor nieuwsgierige basisschoolkinderen én hun ouders.

19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL

Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)

Favoriete uitjes & adressen

Nieuw: De wandelende hoed

Ontdek alles over de haven bij Portlantis

Beleef het Binnenhof als nooit tevoren

Hans & Grietje op de vlucht (8+)

Port Pavilion in de herfstvakantie

Betovering bij Podium NOORD

Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie

Dag Poes (4+)

Samen door de muziek heen

Surfcamp in de herfstvakantie

Meer inspiratie

MUSIC! familietentoonstelling

Zelf muziek maken en ontdekken in deze nieuwe, swingende tentoonstelling in Museon-Omniversum Den Haag!

Grote mensen | 4+

Wat doen grote mensen eigenlijk? Ontdek het in Theater a/h Spui in de herfstvakantie!

Festival De Betovering: inclusief

Beleef hét Haagse kunstfestival voor kids in de herfstvakantie met veel aandacht voor toegankelijkheid!

Betovering bij Rabarber

Dans, speel, fantaseer en ontdek hoe leuk theater is bij Rabarber in de herfstvakantie!

Beleef het Binnenhof als nooit tevoren

Ontdek de geheimen van het Binnenhof! Zet een VR-bril op, graaf virtueel naar schatten of speel een game.

Festival De Betovering bij Amare

Geniet van voorstellingen, workshops en meer bij Amare tijdens Festival de Betovering!

LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen

Bouw, Speel & Leer! LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen is de ultieme indoor LEGO® speelplek.

Supermens gezocht | 6+

Opzwepend muziektheater in Theater a/h Spui tijdens de Betovering in de herfstvakantie.

Nu is het nog rustig | 8+

Een absurde voorstelling over de strijd om gehoord te worden in de Koninklijke Schouwburg.

Hans & Grietje op de vlucht (8+)

Een spectaculair muzikaal sprookje voor jong en oud in Amare tijdens Festival De Betovering!

Bezoek de Tweede Kamer! Nieuw!

Kinderen zijn voor één dag Tweede Kamerlid! Ga mee met de Familierondleiding van ProDemos in Den Haag.

Surfcamp in de herfstvakantie

Bij Hart Beach vullen kids hun vakantiedagen met surfen, skaten en beachgames op Scheveningen