Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Stoomtrein Katwijk Leiden

Treinen en nog eens treinen. Binnen, buiten, om in te klimmen, te bewonderen en om in te rijden!

Zodra je het station binnenstapt, lijkt het of de tijd heeft stilgestaan. Langs het perron staat een bijna 100 jaar oude stoomlocomotief met haar oude houten rijtuigen al op je te wachten. De conducteur blaast op zijn fluit, de stoker gooit nog een paar kolen op het vuur, en als de machinist aan de regulateur trekt, zet de locomotief zich sissend en puffend in beweging.

Ondanks dat een deel van het spoor verloren is gegaan door de instorting van een oever van het Valkenburgse Meer, gaat Stoomtrein Katwijk-Leiden gewoon open! Hoera, want dit is zo’n leuk uitje voor kinderen! In plaats van een rondje om het meer, kun je nu een ritje maken op het terrein van het buitenmuseum. Je zult versteld staan wat er nog mogelijk is.

Binnen en buiten
Er is veel te zien en te doen! Je komt binnen in een echt stationsgebouw waar je een ouderwets treinkaartje koopt. Via het perron kom je in het buitenmuseum waar nog meer historische gebouwen staan. Bekijk daar de antieke rijtuigen, de stoom- en de diesellocomotieven. De machinist lijkt elk moment terug te kunnen keren in zijn kantoortje. In de tuinderij ervaar je wat daar allemaal per spoor gebeurde. En in het vernieuwde binnenmuseum met een grote kidscorner ontdek je hoe stoom werkt en welke rol de stoomtrein in Nederland ooit had.

Kindvriendelijk
In het museum nemen kinderen plaats op de plek van de machinist, zetten modeltreinen in beweging, spelen uren achter elkaar met de speelgoedtreinen of doen een speurtocht met smartphone. Voor de allerkleinsten zijn er kleurplaten. De ouders kunnen genieten van een lekker kopje koffie.

Kom langs! Ruik, kijk en geniet van de sfeer van vroeger. Bij Stoomtrein Katwijk Leiden ontdek je hoe belangrijk het spoor ooit was.

Check de roze websitebutton voor de openingstijden!

Tip: combineer het museum zeker met een bezoek aan het ernaast gelegen brasserie Buitenhuis.

Stoomtrein Katwijk Leiden

J. Pellenbargweg 1

2235 SP Valkenburg - ZH

Openingstijden Check de website voor de actuele openingstijden!
Prijs Volwassenen € 12,-
Kinderen (4 t/m 12 jaar) € 9,-
Kinderen (0 t/m 3 jaar) gratis toegang
Museumkaart gratis

Kaartjes zijn de hele dag geldig en geven toegang tot beide treinritten, het binnen- en buitenmuseum en het museumdepot.
Mail direct

Mail direct naar Stoomtrein Katwijk Leiden

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Videogame Museum meivakantie

The place to be voor iedereen die alles wil weten (én beleven) over videogames! Leuk uitje in Zoetermeer.

Toffe films bij Kinepolis in de meivakantie!

Breng tijdens de meivakantie een bezoek aan Kinepolis Leidschendam en geniet van superleuke films!

Meivakantie bij Filmhuis Den Haag

In het gezellige Filmhuis Den Haag draaien weer leuke kinderfilms deze meivakantie! Kom je ook?

Meivakantie bij Museon-Omniversum

Vier de meivakantie bij Museon-Omniversum met elke dag iets bijzonders: van Barbie tot fossielen!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Op 4 mei is het ook in Madurodam twee minuten stil tijdens de Nationale Kinderherdenking. Een herdenking voor, door en met kinderen van 8 tot 14 jaar. Want ook nu zien we dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. We moeten de verhalen blijven vertellen en onze kinderen daarbij betrekken. Dat kan tijdens de Nationale Kinderherdenking, maar je kan ook NU al met je kinderen aan de slag met herdenken en vrijheid. Lees er alles over in dit blog.

Naar Kooman’s Poppentheater in Den Haag!

Verscholen in Den Haag vind je het oudste poppentheater van Nederland: Kooman's Poppentheater. Blogmama Zi bezocht het samen met haar dochtertje. Lees hier hun ervaring!

Dagje Scheveningen met kinderen!

Scheveningen, de bekendste badplaats van Nederland, bruist van activiteiten voor gezinnen: van spelen in de golven en genieten van het strand tot het ontdekken van de leukste attracties, spannende activiteiten en gezellige horecaspots – dé hotspots voor een onvergetelijk dagje weg delen we hier!

Leuke vakantiekampen in de regio Leiden en Den Haag

Er zijn zóveel leuke vakantiekampen voor kinderen. Hier delen we 14 toppers in de mei- en zomervakantie 2025 in de regio Den Haag en Leiden. Dansen, surfen, naaien, ontdekken, ponyrijden... Eén of meerdere dagen... Gun je kind(eren) een geweldig avontuur met veel nieuwe vrienden!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief