Kabouterpad
Doe samen leuke kabouteropdrachten en misschien kom je zelfs een echte kabouter tegen!
Wist je dat in de Stadsbossen van Almere kabouters wonen? Tenminste, dat denken we, want overal zie je kaboutersporen. Kleine voetafdrukken in het zand, wielsporen van een kruiwagentje, geplet gras van een middagdutje. En je ziet ook weleens een kabouterdrolletje liggen. Echt waar!
Bij Buitencentrum Almeerderhout van Staatsbosbeheer ligt een knapzak gevuld met lekkers voor je klaar. Met een puntmuts op en je wangen rood geschminkt loop je samen met je ouders een route van 500 tot 1500 meter.
Onderweg luister je naar een verhaal uit het kabouterboek en doe je kabouteropdrachten. Met de kralenketting vind je de kleur van het volgende routepaaltje. Na afloop mag je de puntmuts mee naar huis nemen.
Deze kinderactiviteit is voor kinderen tussen de 3 en 6 jaar. Kijk voor meer informatie op de website via de roze button.
Tip: Het kabouterpad is ook leuk als kinderfeestje voor je verjaardag!
Meer informatie? Klik op de roze websitebutton.
Buitencentrum Almeerderhout
Kemphaanlaan 4
1358 AC Almere
Openingstijden
April t/m oktober van dinsdag t/m zondag, van 10:00 tot 17:00.Het pad duurt 45 minuten.
Prijs
€5,- per persoon, €10,- borg.Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Uitfestival Almere
Het culturele seizoen start feestelijk met leuke optredens en activiteiten in Almere Centrum.
Herfstfeest Vroege Vogelbos
Een middag vol natuur, workshops en kindertheater met Stad & Natuur in Almere
Avond in ’t Zuiderzeedorp
Beleef samen een sfeervolle Lichtjesavond in het Zuiderzeemuseum met kermis, circus en stormlantaarnsBlogs & inspiratie
Alle blogs
Hans en Grietje Zeewolde: dé magische dag uit in Flevoland
Zin in een bijzonder dagje uit vol magie en avontuur? Pannenkoekenhuis & Speelpark Hans & Grietje in Zeewolde is dé meest betoverende bestemming van Flevoland voor gezinnen met kinderen! Stap in een sprookjeswereld waar plezier en avontuur centraal staan. Deze sprookjesachtige plek combineert een restaurant met een avontuurlijk speelpark en zit vol verrassingen voor jong en oud. Van zwevende tafels en draaiende kamers tot geheime doorgangen en spannende speelplekken, het restaurant en het speelpark zitten boordevol magische verrassingen. Heb je deze unieke plek nog niet bezocht? Lees snel verder en laat je betoveren!
6x de leukste najaarsvoorstellingen bij Meerpaal in Dronten
De herfst is hét moment voor een gezellig theateruitje. Kruip lekker bij elkaar en geniet samen van muziek, humor, spannende verhalen en heel veel theaterpret. Bij Meerpaal in Dronten staat er de komende maanden genoeg op het programma voor kleine én grote theaterfans.
Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!
Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!