Bezoekcentrum Gesteentetuin
Kom spelen op de kijk- en doezolder of loop een leuke route die je het verhaal vertelt van Schokland.
De Gesteentetuin en het daarin gelegen Bezoekerscentrum bieden veel informatie over het ontstaan van stenen en de IJstijd.
In De Gesteentetuin maak je een reis door de tijd. Die reis begint zo’n 200.000 jaar geleden. In de Gesteentetuin is een aantal zwerfkeien te zien, die door de gletsjers van de voorlaatste ijstijd in de Noordoostpolder zijn achtergelaten. In het bezoekerscentrum kun je een tentoonstelling bekijken over het ontstaan van de aarde en van stenen. Ook is er informatie te vinden over de geschiedenis en de natuur van Schokland.
Kinderen kunnen zich op de kijk- en doezolder vermaken met allerlei spellen en activiteiten.
In het bezoekerscentrum kun je een mp3-speler huren. Tijdens de speciale luisterroute beleef je de ontruiming van Schokland.
De rugzakroute “Van gletsjer tot bosgrond” is geschikt voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. In de rugzak zitten hulpmiddelen en aanwijzingen waarmee het ontstaan van Flevoland kan worden ontdekt. Onderweg doe je allerlei leuke opdrachten.
Het boommarterpad is een gemarkeerde route van 1,5 km (blauwe paaltjes). Kinderen kunnen langs dit pad ook een speurtocht lopen, die te koop is in het bezoekerscentrum. Onderweg leer je spelenderwijs van alles over de natuur en het verleden van Schokland!
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!
Bezoekerscentrum De Gesteentetuin
Keileemweg 1
8319 AC Schokland
Openingstijden
Het hele jaar door elke zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, van november t/m februari van 12.00 tot 16.00 uur.In de laatste twee weken van juni, de hele maand juli en augustus en de eerste twee weken van september elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur.
Prijs
De rugzakroute kost €2,50 per kind (en een borg van €10,00).
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Festival BuitenLOL 2026
Het is feest op De Kemphaan, want Stad & Natuur organiseert te gekke activiteiten voor alle kids!
Dutch Water Week
Van 30 mei t/m 7 juni is er in Almere volop (top)sport en waterplezier voor jou en je kids!
Familiedag bij Jij bent M.
Ontdek samen kunst, creativiteit en bijzondere verhalen tijdens de Familiedag van Jij bent M. in AlmereBlogs & inspiratie
Alle blogs
13x de lekkerste ijssalons in Flevoland!
Als de zon schijnt (en stiekem ook als 'ie niet schijnt) is een ijsje altijd een goed idee! Heerlijk verfrissend op die warme dagen en supergezellig om samen met de kids van te genieten. Wij hebben de leukste ijssalons in Flevoland voor je verzameld, van Almere en Lelystad tot Urk! Waar ga jij dit weekend een ijsje eten?
Tips voor de avondvierdaagse
Ik heb een pohotje met vettt! Al op de tafel gezet.....Het is weer avondvierdaagse tijd en dat betekent een drukke periode voor kids maar ook voor ouders!
6 supertips voor een dagje Harderwijk met kinderen!
Ontdek 6 leuke, kindvriendelijke uitjes in Harderwijk! Van klimbos en bowlen tot theater en museum – perfecte inspiratie voor een dagje uit met (klein)kinderen.