Bezoekcentrum Gesteentetuin
Kom spelen op de kijk- en doezolder of loop een leuke route die je het verhaal vertelt van Schokland.
De Gesteentetuin en het daarin gelegen Bezoekerscentrum bieden veel informatie over het ontstaan van stenen en de IJstijd.
In De Gesteentetuin maak je een reis door de tijd. Die reis begint zo’n 200.000 jaar geleden. In de Gesteentetuin is een aantal zwerfkeien te zien, die door de gletsjers van de voorlaatste ijstijd in de Noordoostpolder zijn achtergelaten. In het bezoekerscentrum kun je een tentoonstelling bekijken over het ontstaan van de aarde en van stenen. Ook is er informatie te vinden over de geschiedenis en de natuur van Schokland.
Kinderen kunnen zich op de kijk- en doezolder vermaken met allerlei spellen en activiteiten.
In het bezoekerscentrum kun je een mp3-speler huren. Tijdens de speciale luisterroute beleef je de ontruiming van Schokland.
De rugzakroute “Van gletsjer tot bosgrond” is geschikt voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. In de rugzak zitten hulpmiddelen en aanwijzingen waarmee het ontstaan van Flevoland kan worden ontdekt. Onderweg doe je allerlei leuke opdrachten.
Het boommarterpad is een gemarkeerde route van 1,5 km (blauwe paaltjes). Kinderen kunnen langs dit pad ook een speurtocht lopen, die te koop is in het bezoekerscentrum. Onderweg leer je spelenderwijs van alles over de natuur en het verleden van Schokland!
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!
Bezoekerscentrum De Gesteentetuin
Keileemweg 1
8319 AC Schokland
Openingstijden
Het hele jaar door elke zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, van november t/m februari van 12.00 tot 16.00 uur.In de laatste twee weken van juni, de hele maand juli en augustus en de eerste twee weken van september elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur.
Prijs
De rugzakroute kost €2,50 per kind (en een borg van €10,00).
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Jij Bouwt de Toekomst
Techniek, theater en toffe doe-activiteiten voor kinderen op het Bouw en Infra Park in Harderwijk.
8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!
Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Samen met je kids de bomen in bij de Fun Forest klimbossen
Zijn jouw kinderen dol op klimmen, klauteren en een beetje gezonde spanning? Dan hebben wij een superleuke tip! Wij gingen op avontuur bij een klimbos van Fun Forest en heel eerlijk... wij hadden niet verwacht dat we zóveel zouden lachen. En het gaf een flinke boost aan ons zelfvertrouwen.
Ontdek gamen in de buitenlucht bij Fort Vertier
Onze Kidsproof-reporters (7 en 9 jaar) hebben Fort Vertier vlakbij Harderwijk getest. Gamen in de buitenlucht waarbij je direct iets te weten komt over de Romeinen die hier vroeger hebben gewoond.
Kidsproof Kinderfeest
Kom op 29 augustus naar dit gezellige GRATIS kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Met leuke activiteiten voor kinderen van 2 t/m 12 jaar.