Bezoekcentrum Gesteentetuin
Kom spelen op de kijk- en doezolder of loop een leuke route die je het verhaal vertelt van Schokland.
De Gesteentetuin en het daarin gelegen Bezoekerscentrum bieden veel informatie over het ontstaan van stenen en de IJstijd.
In De Gesteentetuin maak je een reis door de tijd. Die reis begint zo’n 200.000 jaar geleden. In de Gesteentetuin is een aantal zwerfkeien te zien, die door de gletsjers van de voorlaatste ijstijd in de Noordoostpolder zijn achtergelaten. In het bezoekerscentrum kun je een tentoonstelling bekijken over het ontstaan van de aarde en van stenen. Ook is er informatie te vinden over de geschiedenis en de natuur van Schokland.
Kinderen kunnen zich op de kijk- en doezolder vermaken met allerlei spellen en activiteiten.
In het bezoekerscentrum kun je een mp3-speler huren. Tijdens de speciale luisterroute beleef je de ontruiming van Schokland.
De rugzakroute “Van gletsjer tot bosgrond” is geschikt voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. In de rugzak zitten hulpmiddelen en aanwijzingen waarmee het ontstaan van Flevoland kan worden ontdekt. Onderweg doe je allerlei leuke opdrachten.
Het boommarterpad is een gemarkeerde route van 1,5 km (blauwe paaltjes). Kinderen kunnen langs dit pad ook een speurtocht lopen, die te koop is in het bezoekerscentrum. Onderweg leer je spelenderwijs van alles over de natuur en het verleden van Schokland!
Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!
Bezoekerscentrum De Gesteentetuin
Keileemweg 1
8319 AC Schokland
Openingstijden
Het hele jaar door elke zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, van november t/m februari van 12.00 tot 16.00 uur.In de laatste twee weken van juni, de hele maand juli en augustus en de eerste twee weken van september elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur.
Prijs
De rugzakroute kost €2,50 per kind (en een borg van €10,00).
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!
De Kunstbus Tour
De blauwe Kunstbus van Kleur in Cultuur rijdt deze zomer door Almere met gratis creatieve workshops voor
Zomer à la Singer Laren
Zomers Frankrijkgevoel in Singer Laren met uitgebreid kinderprogramma!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Strandjes in Flevoland
Zon, water en strand, een super combinatie met dit weer! In Flevoland zijn er genoeg strandjes, waterspeeltuinen, peuterbaden, buitenzwembaden en zwemplekken. Wij hebben ze voor je op een rij gezet!
Aviodrome is een verrassend leuk zomervakantie-uitje met kinderen!
Onze Kidsproof-reporters gingen naar Luchtvaartmuseum Aviodrome in Lelystad met de nieuwe Luchtverkeersleiding-expositie, heel veel speeltuinen en een gigagroot buitenterrein. Lees hier hun ervaring.
26x zomeruitjes met kids door heel Nederland
Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.