Swifterkamp Nederzetting
Ontdek de nederzetting Swifterkamp in Natuurpark Lelystad en waan je in de prehistorie!
Op een schitterende locatie in Natuurpark Lelystad bevindt zich een klein dorpje genaamd Swifterkamp. Het dorp, momenteel twee boerderijen, een jager-verzamelaarhut en drie bijgebouwen groot, ademt de sfeer uit van lang vervlogen tijden.
Zo nu en dan wordt het bewoond door groepen volwassenen en kinderen die voor korte of langere tijd willen proeven hoe het zou zijn te leven in de Nieuwe Steentijd; de tijd dat jager-verzamelaars geleidelijk overgingen tot het boerenbestaan (in midden Nederland vanaf ca. 6300 jaar geleden).
Op een zondag in september organiseert Swifterkamp al enkele jaren, de ‘Living History Day.’ Tijdens deze gratis toegankelijke dag laten niet alleen Swifterkamp-vrijwilligers en medewerkers, maar ook vele historische (re-enactment) groepen de geschiedenis herleven.
Check de website van Swifterkamp voor meer informatie en de actuele activiteiten!
Tip: Meer leuke plekken om te bezoeken vind je op onze themapagina Eropuit.
Stichting Prehistorische Nederzetting Flevoland
Vlotgrasweg 15
8219 PP Lelystad
Openingstijden
Woensdag en zondag van 10:00 tot 16:00 uur.** Afhankelijk van beschikbaarheid vrijwilligers en gesloten indien het terrein verhuurd is.
Prijs
Gratis toegangToon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Uitfestival Almere
Het culturele seizoen start feestelijk met leuke optredens en activiteiten in Almere Centrum.
Kidsproof Fun & Veiligheidsfestival
Kom zaterdag 19 september GRATIS naar het gezellige Fun & Veiligheidsfestival in Almere Buiten Centrum!
Avond in ’t Zuiderzeedorp
Beleef samen een sfeervolle Lichtjesavond in het Zuiderzeemuseum met kermis, circus en stormlantaarnsBlogs & inspiratie
Alle blogs
6x de leukste najaarsvoorstellingen bij Meerpaal in Dronten
De herfst is hét moment voor een gezellig theateruitje. Kruip lekker bij elkaar en geniet samen van muziek, humor, spannende verhalen en heel veel theaterpret. Bij Meerpaal in Dronten staat er de komende maanden genoeg op het programma voor kleine én grote theaterfans.
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!
Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!
Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!