Op avontuur in de natuur!
Volop avontuur en plezier in natuurgebied De Wieden!
Plezier met DIY gezinsavonturen in De Wieden
Gebruik je spierballen, sjouw met takken en bouw een hut. Maak een natuurschilderij of bak je eigen oliebollen van zand! Trek je oude kleren aan en kom lekker buiten spelen. Het kan allemaal in de speelnatuur van Oerrr!
Het Vlonderpad
Speel je graag een spelletje? Wat dacht je van een speurspel over het drijvende vlonderpad? In de winter is speuren extra spannend! Zie jij het eerst een reiger of een ree? Dit pad drijft op het natte veen. Kies als je durft ook het glibberige knuppelpaadje tussen het riet!
De route over de vlonders maakt bezoekers wegwijs in het landschap van De Wieden. Je komt langs de verschillende stadia van verlanding, van open water tot moerasbos. Onderweg kom je meer te weten over het werk van de boswachters, beschikbaar in tekst en braille.
Het Vlonderpad is een rondlopend pad van 0.94 km, dus verdwalen kan niet. De lengte van het wandelpad is ruim een kilometer. Voorheen was het een houten pad maar het is volledig vervangen door duurzaam materiaal. Nu is het pad ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel of met een kinderwagen en voor mensen met een visuele beperking. Vanwege de helling van het bruggetje bij het begin en einde adviseert de boswachter dat rolstoelgebruikers een begeleider meenemen.
Het Laarzenpad
Ben je heel stoer en nieuwsgierig? Durf je jezelf het water over te zetten met een trekpontje? En houd je van struinen door de modder? Wil je wel eens lopen op drijvend land? Trek dan je laarzen aan! Ga op pad met de ontdek- en struinrugzak vol leuke opdrachten langs het laarzenpad. Met moddergarantie! Vergeet je kijker niet!
Het pad is 2,34 km lang en wij vonden het echt een avontuur zo op drijvend land!
Meer informatie? Klik op de roze websitebutton.
TIP: neem ook eens een kijkje op onze kidsproof clubjespagina!
Bezoekerscentrum De Wieden
Beulakerpad 1
8326 AH Sint Jansklooster
Openingstijden
Open van dinsdag tot en met zondag van 12 – 16 uur.
Gesloten op eerste kerstdag, oud- en nieuwjaarsdag.
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Het IJsbeelden Festival
Geniet met je kind van ijssculpturen van iconische films bij het IJsbeelden Festival in Biddinghuizen!
Straaljagerweken
Test je kennis en skills! Stap in een straaljagercockpit bij Luchtvaartmuseum Aviodrome in Lelystad.
Nieuwe topfilms bij Kinepolis
Wow, wat draaien er weer fantastische familiefilms bij Kinepolis Almere!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Grote buitenspeeltuinen in Flevoland
Heerlijk! Een dagje erop uit met de kids naar de speeltuin. Lekker rennen, klimmen, klauteren en nieuwe avonturen beleven. En dat terwijl jullie allemaal een frisse neus halen. Wij hebben fijne, grote speeltuinen in Flevoland voor je op een rijtje gezet!
Familievoorstellingen in het voorjaar bij Kunstlinie
Dit voorjaar is er maar één plek waar je wilt zijn met je (klein)kind: Kunstlinie in Almere. Van betoverend peutertheater tot indrukwekkende voorstellingen voor tieners, het programma zit bomvol moois. Samen lachen, kijken, napraten en misschien zelfs meedoen. Dit zijn de familievoorstellingen die je niet wilt missen.
Gezellige voorjaarsvakantie tips
Voor alles is een 1e keer. En 1e keren zijn vaak het bijzonderste. Wij deden extra ons best om de leukste voorjaarsuitjes in Flevoland en omgeving te verzamelen voor deze 1e schoolvakantie van het nieuwe jaar. ;-)