Op avontuur in de natuur!
Volop avontuur en plezier in natuurgebied De Wieden!
Plezier met DIY gezinsavonturen in De Wieden
Gebruik je spierballen, sjouw met takken en bouw een hut. Maak een natuurschilderij of bak je eigen oliebollen van zand! Trek je oude kleren aan en kom lekker buiten spelen. Het kan allemaal in de speelnatuur van Oerrr!
Het Vlonderpad
Speel je graag een spelletje? Wat dacht je van een speurspel over het drijvende vlonderpad? In de winter is speuren extra spannend! Zie jij het eerst een reiger of een ree? Dit pad drijft op het natte veen. Kies als je durft ook het glibberige knuppelpaadje tussen het riet!
De route over de vlonders maakt bezoekers wegwijs in het landschap van De Wieden. Je komt langs de verschillende stadia van verlanding, van open water tot moerasbos. Onderweg kom je meer te weten over het werk van de boswachters, beschikbaar in tekst en braille.
Het Vlonderpad is een rondlopend pad van 0.94 km, dus verdwalen kan niet. De lengte van het wandelpad is ruim een kilometer. Voorheen was het een houten pad maar het is volledig vervangen door duurzaam materiaal. Nu is het pad ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel of met een kinderwagen en voor mensen met een visuele beperking. Vanwege de helling van het bruggetje bij het begin en einde adviseert de boswachter dat rolstoelgebruikers een begeleider meenemen.
Het Laarzenpad
Ben je heel stoer en nieuwsgierig? Durf je jezelf het water over te zetten met een trekpontje? En houd je van struinen door de modder? Wil je wel eens lopen op drijvend land? Trek dan je laarzen aan! Ga op pad met de ontdek- en struinrugzak vol leuke opdrachten langs het laarzenpad. Met moddergarantie! Vergeet je kijker niet!
Het pad is 2,34 km lang en wij vonden het echt een avontuur zo op drijvend land!
Meer informatie? Klik op de roze websitebutton.
TIP: neem ook eens een kijkje op onze kidsproof clubjespagina!
Bezoekerscentrum De Wieden
Beulakerpad 1
8326 AH Sint Jansklooster
Openingstijden
Open van dinsdag tot en met zondag van 12 – 16 uur.
Gesloten op eerste kerstdag, oud- en nieuwjaarsdag.
Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Gratis met het OV
Kinderen reizen deze herfstvakantie gratis met bus en regionale trein
Herfstvakantie in het Kasteelatelier
Ga in de herfstvakantie creatief aan de slag in het Kasteelatelier van het Muiderslot in Muiden!
Jumpen & minigolf
Sportieve uitjes bij Jumping Jack en Jacks Magic Forest: trampolinespringen en glow in the dark minigolf!Blogs & inspiratie
Alle blogs
6x de leukste najaarsvoorstellingen bij Meerpaal in Dronten
De herfst is hét moment voor een gezellig theateruitje. Kruip lekker bij elkaar en geniet samen van muziek, humor, spannende verhalen en heel veel theaterpret. Bij Meerpaal in Dronten staat er de komende maanden genoeg op het programma voor kleine én grote theaterfans.
Hans en Grietje Zeewolde: dé magische dag uit in Flevoland
Zin in een bijzonder dagje uit vol magie en avontuur? Pannenkoekenhuis & Speelpark Hans & Grietje in Zeewolde is dé meest betoverende bestemming van Flevoland voor gezinnen met kinderen! Stap in een sprookjeswereld waar plezier en avontuur centraal staan. Deze sprookjesachtige plek combineert een restaurant met een avontuurlijk speelpark en zit vol verrassingen voor jong en oud. Van zwevende tafels en draaiende kamers tot geheime doorgangen en spannende speelplekken, het restaurant en het speelpark zitten boordevol magische verrassingen. Heb je deze unieke plek nog niet bezocht? Lees snel verder en laat je betoveren!
Grootse herfstvakantie-avonturen in Flevoland en daarbuiten
Je knippert even met je ogen en het is alweer herfstvakantie. Ken jij deze heerlijke uitjes al? Sommige heel dichtbij en andere verder weg. Mis ze niet… want dat zou zonde zijn zeg!