Ontdek Urk
Er is heel veel te beleven en te ontdekken op Urk!
Op Urk is echt heel veel meer te doen dan je wellicht zou denken! Je hebt wel meer dan een dag nodig om alles te ontdekken, bekijken, ervaren, en noem maar op. Ga dus eens een dagje op pad of maak er een lekker lang weekend van!
Speurtocht Groeten uit Urk
Je gaat op pad met een set ansichtkaarten waarop een deel van een bezienswaardigheid staat ingezoomd. Je zoekt de juiste locatie om dan een foto te nemen van de ansichtkaart zodat deze als een puzzelstukje in het geheel past. Set kaarten € 4,50. Voor de kinderen is er een makkelijkere set te koop.
Wandel en doeboekje
Urk op eigen gelegenheid verkennen? Dat kan met het vernieuwde Wandel- & Doeboekje.
Vertrek vanaf Tourist Info Urk voor een wandelroute van circa 3,5 kilometer. In dit boekje vind je naast de uitgeschreven route ook verschillende opdrachten en interessante tips en weetjes.
Naast deze route vind je in dit boekje ook de 5- en 12,5 km routes ‘Wonder van Urk’. Liever op de fiets Urk en de omgeving verkennen? In dit boekje vind je ook de Zuiderzee-Eilandenroute (42 km) en de Zeebodemroute (62 km).
Cultuurroute
Tijdens de Cultuurroute voer je verschillende opdrachten uit, zoals het leggen van een vissersknoop, het Urker dialect leren, klederdracht herkennen, puzzels oplossen en nog veel meer. Een leuke activiteit voor gezinnen met kinderen. Als de opdrachten goed uitgevoerd zijn ligt er een Urker diploma klaar! € 40 per groep.
Maar er is nog veel meer te doen op Urk. Wat dacht je bijvoorbeeld van een Ginkiestocht of beklim de 18 meter hoge vuurtoren en geniet van een prachtig uitzicht!
Via de roze websitebutton kun je alles op de site vinden en check ook regelmatig onze uitagenda!
Tip: Meld je aan voor onze nieuwsbrief! Zo ben je altijd op de hoogte van de laatste updates.
Tourist Info Urk
Dormakade 1
8321 EM Urk
Openingstijden
zie websitePrijs
zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Nationaal Theaterweekend 2026
Geniet van theatervoorstellingen bij Kunstlinie in Almere voor 10 euro en minder!
Nationale Voorleesdagen – De Nieuwe Bieb
Ontbijt, voorstellingen, voorlezen & meer leuke kinderactiviteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.
Kids Wintersurvival met Kampvuur
Check het stoerste winterse uitje - óók in het voorjaar - bij Outdoorpark SEC Almere!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Met deze leuke partijtjes is het voor alle kinderen feest!
Wij trakteren op tips voor kinderfeestjes in Flevoland die 2026 extra bijzonder maken. Samen lachen en vieren, want juist die momenten blijven hangen.
Nationale Voorleesdagen bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!
Voorlezen is zó’n fijn samen-moment. Even zitten, luisteren en lekker wegdromen. Tijdens de Nationale Voorleesdagen maken ze er bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere een extra groot feestje van. Met voorstellingen, voorleesmomenten en leuke activiteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.
Leuke activiteiten voor baby, dreumes & peuter!
Super leuke tips voor een dagje thuis spelen! Met deze spel-ideeën kan jouw baby, dreumes of peuter zich prima vermaken.