Natuurgebied Oerd en Hôn
Een oud begroeid duingebied met hoge en lage duinen. Prachtig om door te wandelen!
Het natuurgebied Het Oerd is een oud begroeid duingebied met enkele hoge duinen en vochtige duinvalleien. Vanaf de hoge duinen heb je een prachtig uitzicht over de nabijgelegen kwelders, waar met hoogwater duizenden vogels rusten.
In het natuurgebied kun je heerlijk wandelen. Er zijn meerdere wandelroutes geschikt voor lange en wat kortere beentjes.
Wil je meer weten over natuurgebied Oerd en Hôn? Klik dan op de roze button.
Een hapje eten met het hele gezin? Kijk dan ook eens op onze uit-eten pagina!
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
Nieuw: Climbing Club
Klauteraars gezocht! Meld je kids aan voor een gratis proefles bij de Climbing Club in Leeuwarden.
Fries Museum
Bewonder de schatkamer van Friesland in het Fries Museum! Entree is gratis t/m 17 jaar.
Princessehof
Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Lente knutsels maken!
Het voorjaar is begonnen! We zien de zon steeds vaker, overal groeien bloemetjes en ook de eerste lammetjes springen vrolijk in het rond. We hebben 8 superleuke activiteiten voor je verzameld: van toveren met water tot je eigen mini-moestuin. Veel plezier!
Koningsdag met kinderen in Friesland
Oranje boven! Tijdens Koningsdag 2026 kleurt heel Friesland oranje. Door de hele provincie vind je gezellige vrijmarkten, leuke activiteiten en bruisende evenementen. Check in deze blog wat er allemaal in de omgeving te beleven is met kinderen!
15x tips voor Ameland met kinderen
Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.