Natuurgebied Oerd en Hôn
Een oud begroeid duingebied met hoge en lage duinen. Prachtig om door te wandelen!
Het natuurgebied Het Oerd is een oud begroeid duingebied met enkele hoge duinen en vochtige duinvalleien. Vanaf de hoge duinen heb je een prachtig uitzicht over de nabijgelegen kwelders, waar met hoogwater duizenden vogels rusten.
In het natuurgebied kun je heerlijk wandelen. Er zijn meerdere wandelroutes geschikt voor lange en wat kortere beentjes.
Wil je meer weten over natuurgebied Oerd en Hôn? Klik dan op de roze button.
Een hapje eten met het hele gezin? Kijk dan ook eens op onze uit-eten pagina!
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
Het natuurleukste museum!
In het Natuurmuseum Fryslân in Leeuwarden kun je de natuur zien, horen en zelfs voelen.
De nieuwe KidsGea is uit!
Heb jij hem al ontvangen? De nieuwe KidsGea over de kieviet en andere weidevogels is uit!
Grieme mei wetter in het Fries Scheepvaart Museum
Ontdekken, spelen en speuren in de meivakantie bij het Fries Scheepvaart Museum!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
25 x doen in de lente in Friesland
25 Dingen om te doen met de kids in de lente in Friesland, vink jij ze allemaal af?
Lente knutsels maken!
Het voorjaar is begonnen! We zien de zon steeds vaker, overal groeien bloemetjes en ook de eerste lammetjes springen vrolijk in het rond. We hebben 8 superleuke activiteiten voor je verzameld: van toveren met water tot je eigen mini-moestuin. Veel plezier!
Tips voor de meivakantie 2026 in Friesland!
Er staat een meivakantie vol leuke uitjes in Friesland voor de deur! Ga heerlijk naar buiten met het hele gezin, bezoek een van de vele musea met extra kinderactiviteiten of ga naar een leuke theatervoorstelling. Benieuwd naar wat er allemaal te beleven is deze meivakantie In Friesland? Lees dan snel verder!