Natuurgebied Oerd en Hôn
Een oud begroeid duingebied met hoge en lage duinen. Prachtig om door te wandelen!
Het natuurgebied Het Oerd is een oud begroeid duingebied met enkele hoge duinen en vochtige duinvalleien. Vanaf de hoge duinen heb je een prachtig uitzicht over de nabijgelegen kwelders, waar met hoogwater duizenden vogels rusten.
In het natuurgebied kun je heerlijk wandelen. Er zijn meerdere wandelroutes geschikt voor lange en wat kortere beentjes.
Wil je meer weten over natuurgebied Oerd en Hôn? Klik dan op de roze button.
Een hapje eten met het hele gezin? Kijk dan ook eens op onze uit-eten pagina!
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
2026: Gratis Dinsdag!
In 2026 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdag, behalve de schoolvakanties regio Noord
Maak je eigen mummie!
Wees creatief tijdens deze workshop waarbij je een eigen mummie maakt!
Familievoorstelling Mundo Sonora | 6+
Een vrolijk familieconcert van Orchestre Partout in Theater De LaweiUitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Toegankelijke uitjes in Friesland met kinderen
Wil je er even fijn op uit, maar zoek je naar fijne uitjes die toegankelijk zijn in Friesland? Wij zetten de allerleukste uitjes voor je op rij!
13x originele warme chocolademelk ideeën
Bij herfstweer denken we aan regen, koude wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.
Vogelvoer maken: Dat kan iedereen!
Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?