Blogs & inspiratie
Boekenleggers zelf maken
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Wij knutselen met de kids thuis heel wat af. We maken graag post voor de opa's en oma's en voor de juf en meester op school. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers, dat past allemaal prima in een envelop! We laten je stap voor stap zien hoe we die maken!
Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm
Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.

Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.

Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.

Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.

Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.

Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.

Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.
Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!

Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…

Tadaaaaa……

Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.
Groet,
Maud
Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs
10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland
WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).
20x Met kinderen buiten zwemmen in Groningen
Als het zonnetje schijnt dan is er niks fijner dan een goede plek aan het water met kids. Van strand tot meer en van zwembad tot de zee, er valt genoeg buiten te zwemmen in Groningen. In dit blog vind je de 20 leukste plekken!
9 tips voor een dagje Groningen in de zomer met kinderen
Wist je dat Groningen ook onwijs leuk is om met kinderen te bezoeken? Leuk voor een stedentripje, een weekendje weg óf een dagje uit. Wij verzamelden de leukste tips en bezienswaardigheden in Groningen die kindvriendelijk zijn.Meer inspiratie
Dag van het Park bij Kielzog
Een gezellige middag vol sport, creativiteit en optredens tijdens Dag van het Park van Kielzog!
Restaurant én speeltuin Camping Wedderbergen
Eten en spelen bij Camping Wedderbergen in Wedde!
Marenland Foodfestival
Kom langs bij het overheerlijke Marenland Foodfestival voor jong en oud!