Blogs & inspiratie
Boekenleggers zelf maken
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Wij knutselen met de kids thuis heel wat af. We maken graag post voor de opa's en oma's en voor de juf en meester op school. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers, dat past allemaal prima in een envelop! We laten je stap voor stap zien hoe we die maken!
Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm
Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.

Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.

Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.

Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.

Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.

Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.

Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.
Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!

Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…

Tadaaaaa……

Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.
Groet,
Maud
Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs
Gratis Lentebucketlist met 35 tips
Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes en tulpen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én leuk om met het gezin te doen.
25x lieve Vaderdag verrassingen
Is papa de allerliefste van de hele wereld? Dan ben je vast in het geheim al verrassingen aan het bekokstoven met de kinderen. Toch nog wat extra inspiratie nodig? Verras papa op Vaderdag met één van deze lieve en originele verrassingen en cadeautjes.
Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen
Houden jullie ook zo van de lente? Wij geven je 11 tips om er lekker op uit te trekken met de kinderen.Meer inspiratie
Waterpret op Camping Wedderbergen
Kom spetteren bij Camping Wedderbergen in Wedde!
Muziek op Schoot-concertje (0,5-1,5)
VRIJDAG nodigt jullie voor muzikaal uurtje vol zingen, dansen en rijden in een bus, trein en auto!
Het Mini Natuurfestival
Ontdek samen hoe leuk en leerzaam de natuur is tijdens het Mini Natuurfestival in het Stadspark!