Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Schattige herfstknutsels!

Gepubliceerd op 10 september 2024

Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.

Na een wandeling komen mijn kinderen altijd terug met jaszakken vol schatten uit het bos of park. Maar wat kun je er eigenlijk mee doen dan alleen ze te verzamelen? Na een tijdje liggen ze meestal bij ons te thuis verstoffen en worden ze uiteindelijk (in een onbewaakt moment) weggegooid.

Een van onze Kidsproofreporters maakte deze schattige herfstdiertjes van haar vondsten. Leuk en makkelijk om samen met je kinderen te maken.

Lief rupsje  Deze link opent in een nieuwe tab
Dit lieve rupsje eet gelukkig niet je plantjes op en is gemaakt van mooie grote kastanjes. Natuurlijk kun je dit diertje ook maken van eikels die van de bomen zijn gevallen.

Een beer of rendier van kastanjes  Deze link opent in een nieuwe tab
Zijn ze niet schattig? Dit beertje of rendier maak je op een echte herfstdag als je samen met je kids buiten hebt gewandeld om daarna te knutselen met natuurlijke materialen. Superleuk, en de meeste kinderen zijn er dol op!

Veel plezier!

TIP
Deze mooie herfstmaterialen werden in het bos gevonden tijdens het wandelen. Neem eens een kijkje in onze categorie Eropuit/Natuur Deze link opent in een nieuwe tabvoor mooie bossen in de buurt.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Ontdek hoe leuk wetenschap is in het Universiteitsmuseum

Mamablogger Peggy ging met haar dochter voor ons op pad. Lees hier hun ervaring...

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

De leukste kinderactiviteiten in Groningen in de zomervakantie

In de zomervakantie is er van alles te beleven in Groningen. Wij hebben de leukste tips voor ouders en kids voor je op een rij gezet.

Nienoord, een familiepark met nostalgische waarde!

Woon je in het noorden, dan is de kans groot dat ergens in jouw plakboek een uitgebreid fotoverslag zit van een dagje Nienoord.

Meer inspiratie

LEGO-Kamp in de zomervakantie

Is jouw kind een fanatieke LEGO® bouwer? Dan is de LEGO® kampdagen iets voor hem/haar!

Topografie oefenen in de vakantie

Topografie van Nederland – provincies en provinciehoofdsteden oefenen tijdens je zomervakantie!

Zomer bij Pathé | Koel chillen!

Geniet in de airco van avonturen van de Smurfen, van Lilo & Stitch en meer populaire filmhelden!

Opening Indoor Speelhal Nienoord

Familiepark Nienoord opent de deuren van hun nieuwe Indoor Speelhal!

Naar het museum in de zomervakantie!

Duik in de wereld van wetenschap in het Universiteitsmuseum Groningen tijdens de zomervakantie!

Buitenbad met speeltuin

Zwemmen en spelen in het buitenbad van Tropiqua, met fijne speeltoestellen en ligweide!

Storyworld

Storyworld is het stoerste en leukste museum voor strips, animatie en games!

MuzeeAquarium Delfzijl

Zeefanaten opgelet! Kom de maritieme exposities bezoeken in het MuzeeAquarium Delfzijl!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief