Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Nationaal Bus Museum

In het Nationaal Bus Museum is er van alles te doen en te beleven, kom een dagje langs!

In het Nationaal Bus Museum kom je alles te weten over de geschiedenis van het ontstaan van de bussen in Nederland. Naast het bewaren, onderhouden, restaureren en tentoonstellen van oude bussen, wil het museum het verhaal levend houden van het ontstaan van de eerste buslijn, de ontwikkeling van het busbedrijf en het toeristenvervoer tot de toekomst van de busbedrijven. Het Nationaal Bus Museum is er voor jong en oud. Leerzaam voor iedereen én er is een doe museum, extra leuk voor de kids!

Het Doe museum

Stap in de bus en bestuur de bus zelf! Altijd al ervan gedroomd om zelf eens achter het stuur van zo’n groot voertuig te zitten? In het Nationaal Bus museum is dat (virtueel) mogelijk! Stap achter het stuur en ervaar dat het nog niet zo eenvoudig is om een bus te besturen. Je rijdt in een groene Flixbus, een MAN Lion’s Coach. Alles is heel realistisch en gedetailleerd: het dashboard, wisselende weersomstandigheden, files, wegwerkzaamheden, politiecontroles en, niet te vergeten, natuurlijk passagiers. 

Ga je mee op speurtocht? Zoek mee in het museum en probeer alle antwoorden van de opdrachten te vinden. De speurtocht is te verkrijgen aan de balie bij de hoofdingang.

Kortom er is van alles te doen en te leren in het Nationaal Bus Museum!

Op zoek naar meer informatie? Klik dan door naar de website via de roze button.
Tip: Maak het dagje uit compleet met lekker uit eten. Klik hier voor het aanbod van leuke restaurantjes in de buurt!

Nationaal Bus Museum

Produktieweg 13

9601 MA Hoogezand

Openingstijden Zie website
Prijs Zie website
Mail direct

Mail direct naar Nationaal Bus Museum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Pippi en de piraten (6+)

Pippi en de Piraten is een avontuurlijke familiemusical van Theater Terra!

Onderzoeker worden in het museum

Nieuwsgierige kids opgelet! Kom knutselen & experimenteren in 't Universiteitsmuseum tijdens de vakantie!

Fien en Teun – Het geheim van Sinterklaas

Vier samen met Fien, Teun en al hun dierenvriendjes de meest feestelijke periode van het jaar.
Reserveer

Halloween Zwemmen bij zwemkasteel Nienoord

Durf jij te zwemmen tijdens de Halloween avond? Kom naar Landgoed Nienoord!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

9x Wandelroutes voor gezinnen in Groningen

Wandelen jullie ook graag met de kinderen? Wij zijn dol op een mooie boswandeling met de kids! En dan ontdekken we het liefst steeds een ander stukje Groningen. Wij zetten de leukste wandelingen in de natuur voor je op een rijtje.

NIEUW: Opening Tumult Groningen

Tumult, het nieuwe creatieve thuis voor Groningers

14x herfstknutselen met eikeltjes en kastanjes

Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!