Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Archeologisch Museum

Het leukste museum onder de grond. Voor kinderen zijn er veel leuke opdrachten, zoals zelf opgraven!

Het Archeologisch Museum Haarlem is het museum waar stadsarcheologie zichtbaar wordt. Van de vroegste bewoning aan de kust tot de beerputten uit de binnenstad: alles komt aan bod. Naast de vaste opstelling is er twee keer per jaar een tijdelijke expositie over een actueel thema. Schoolklassen kunnen deelnemen aan educatieve projecten. Voor kinderen zijn er veel leuke opdrachten, zoals zelf opgraven!

Het Archeologisch Museum Haarlem heeft veel aandacht voor kinderen. De piramidevitrines zijn zo laag dat ook zij alles kunnen zien. De voorwerpen prikkelen de verbeelding van kinderen; het is dan ook niet moeilijk om nieuwsgierig te worden naar geschiedenis en archeologie!

Schoolklassen en individuele bezoekers
Voor schoolklassen zijn er verschillende projecten. Er is ondersteunend lesmateriaal dat op scholen gebruikt kan worden, ter voorbereiding op het museumbezoek en/of in het geschiedenis onderwijs. Veel van het lesmateriaal is beschikbaar voor individuele museumbezoekers. Zo is er een ‘kinderhoek’ met speur-en doe-opdrachten, een miniopgraving waar kinderen zelf kunnen opgegraven en een digitaal archeologisch graafspel op de computer. Kom je ook gauw een keer langs?

Archeologisch Museum Haarlem

Grote Markt 18

2011 RD Haarlem

Openingstijden Woe - Zo: 13:00 - 17:00
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar Archeologisch Museum Haarlem

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Haarlem

Meer inspiratie

Herfstvakantie in ARTIS

Ontdek de prachtige kleuren van de herfst in ARTIS. Kom tekenen, speuren, ontdekken. Er is zoveel te doen

Play Kinetix – Interactief gamepark!

Het allereerste actieve gamepark van Nederland met wel 9 kamers vol beweging, games en FUN! (én airco!)

Playground Haarlem: Laatste weken!

Nog een paar weken: Heerlijk uitdagend spelen in deze bijzondere speeltuin in de Haarlemse Waarderpolder

Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.

Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!

Uitgelicht

3 Insidetips van Cinekid, lees ze hier

Herfstvakantie in het Nederlands Openluchtmuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL

Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)

Maak van de Kinderboekenweek een compleet gezinsuitje!

Kinderboekwinkel De Vries Van Stockum is een echt Haarlems icoon. Met leuke activiteiten, winacties en het gezellige Le Petit Café. En boekentips!

Feest bij Bibliotheek Zuid-Kennemerland!

Ieder kind krijgt de kans om op z'n eigen manier te schitteren, bij de leuke gratis Kinderboekenweek-activiteiten in de bieb!

Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!

Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!

Win familietickets voor een Cinekid-film
Doe mee en maak kans op één van de 4 familietickets voor een Cinekid-film bij jou in de buurt!

Ik doe mee!