Juttersmuseum
Het Zee, Strand en Juttersmu-ZEE-um te Zandvoort, ontdek wat de zee teruggeeft aan het land!
Wat is jutten?
Eigenlijk is jutten een vorm van jatten, want alles wat je op het strand vindt, is eigendom van de burgemeester van Zandvoort. Jutten is eigenlijk heel spannend, want je raapt iets op van het strand waarvan je niet weet wie de eigenaar is.
Meestal zijn het voorwerpen die voor een klein deel verloren zijn van zeevarenden of zijn achtergelaten door strandbezoekers. Een echte jutter ben je als je in weer en wind over strand loopt en je misschien een bijzondere vondst ontdekt.
Wat heeft het museum voor schatten?
Parfum, aanstekers, een mammoettand, hele en halve poppen, oud oorlogsmateriaal, schoenen, speelgoed, brillen, flessenpost, resten van schepen of vliegtuigen, een stukje metaal van een NASA-raket; je kunt het zo gek niet bedenken of het is te vinden in het Juttersmu-ZEE-um.
In het Juttersmu-ZEE-um zijn er genoeg flessenpost en briefjes te bekijken. Het aantal en het soort flessenpostboodschappen varieert enorm. Ben je benieuwd naar het verhaal erachter? De vrijwilligers vertellen je er graag over.
Benieuwd naar dit bijzondere museum? Kijk dan op de site voor meer informatie en foto’s! Klik via onderstaande link door.
Juttersmuseum
Strandweg 2
2042 JA Zandvoort
Openingstijden
woensdag 13.30 - 16.00 uurzaterdag en zondag van 12.00 - 16.00 uur
Prijs
Gratis, gift wordt gewaardeerd.Toon op kaart
Lijstjes voor Haarlem
Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!
Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Vlak bij Haarlem! Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!
10x Kindvriendelijke restaurants met speeltuin én terras
Lekker koffie drinken of een taartje eten met het gezin of vrienden met kinderen? Bij deze restaurants kunnen ouders genieten van een lekker drankje op het terras terwijl de kids zich vermaken in de speeltuin. Van ontbijt tot lunch en diner, deze kindvriendelijke plekjes in en om Haarlem zijn daar ideaal voor!