
Park Vijfhuizen
Een groen gebied met speeltuin, wandelpaden, MH17 monument en herdenkingsbos
Park Vijfhuizen: recreatiegebied in Haarlemmermeer
Park Vijfhuizen is een van de nieuwste recreatiegebieden van Haarlemmermeer. In 2013 werd begonnen met de aanplanting. Met Europese subsidies kon de gemeente dit park aanleggen. Nu wordt het ieder jaar groener en steeds meer natuur. Het gebied sluit aan bij de Groene Weelde dat iets zuid-westelijker ligt. In het park is er een speeltuin voor kinderen. Ook is hier het monument en herdenkingsbos ter gedachtenis aan de slachtoffers van de vliegtuigramp MH17.
Park bomvol wandelpaden en fietsroutes
In Park Vijfhuizen vind je vele verschillende wandelpaden en fietsroutes. Door de fietspaden sluit het gebied aan op de natuurgebieden Plesmanhoek, de Groene Weelde en het Haarlemmermeerse bos. In het natuurgebied is een knipoog naar de Big Spotters Hill aangebracht. De waterpartij heeft namelijk dezelfde vorm. Het recreatiegebied brengt je echt tot rust. Je kunt hier heerlijk door de natuur wandelen. Ook voor honden is Park Vijfhuizen een fijne plek. Een gedeelte van het park is een losloopgebied.
Herdenkingsbos als MH17 monument
Om de slachtoffers van vlucht MH17, die in 2014 verongelukte, te herdenken heeft Haarlemmermeer een herdenkingsbos gecreëerd. In het park zijn er 298 bomen geplant. Het groene lint ter gedachtenis aan de slachtoffers is een symbolisch voor elk slachtoffer. In Vijfhuizen ligt ook het MH17 monument.
Meer inspiratie


ARTIS Zoomeravonden
Ontdek tijdens de Zoomeravonden het levendige ARTIS-Park in een ander daglicht. Met muzikaal programma!
Vier de zomer bij Museum van de Geest
Met deze zomer: Een speelse, interactieve speurtocht in en om het museum, voor nieuwsgierige kids (6+)
Playground Haarlem
Heerlijk uitdagend spelen in deze bijzondere speeltuin in de Haarlemse WaarderpolderBlogs & inspiratie
Alle blogs
Zomeruitjes door heel NL
Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!
8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!
Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!
7x Leuke uitjes met pubers in Haarlem
Pubers en tieners: vaak moeilijk te motiveren, maar o zo blij als je iets vindt dat écht leuk is! Gelukkig biedt Haarlem en omgeving verrassend veel originele en actieve uitjes voor gezinnen met grotere kinderen. Wij maakten een lijst vol stoere, sportieve en sociale activiteiten die zelfs de meest kritische puber kunnen bekoren.