Blogs & inspiratie
Tijdreis naar de dino’s bij Naturalis
Gepubliceerd op 20 maart 2026
Met de Rexperience reis je terug naar de tijd dat T. rex Trix leefde... Deze toffe attractie in Naturalis mochten wij proberen tijdens de opening. Hoe wij dit overleefd hebben? Lees snel ons blog!
De Rexperience is geen ‘gewone’ museumzaal in Naturalis, het is een beleving! Hier maak je een reis terug naar de tijd dat T. rex Trix leefde. Dat willen wij graag beleven als echte Naturalis en dino-fans!
We stapten binnen in een futuristisch reisbureau. Daar kregen we een 3D-bril en moesten we door een ‘controle-poortje’ waar we hélemaal ontsmet werden (er mag natuurlijk geen bacterie of stofje mee terug in de tijd!).

Eenmaal door het poortje moesten we even wachten tot de ruimtecapsule terug was uit vervlogen tijden. En instappen maar!

Via een schermpje sprak captain Dave ons toe. Over waar we naartoe gingen, over wat we moeten doen als er iets tijdens de reis mis zou gaan… We gingen sneller dan het licht, wauw, en tijdens de reis zagen we een film over het leven van Trix. Maar toen…

Wat er daarna allemaal gebeurt gaan we natuurlijk niet vertellen, dat moet je vooral zélf gaan beleven! Wél kunnen we verklappen dat we inderdaad T. rex Trix in levende lijve hebben gezien (WOW)!

Gelukkig wisten we precies op tijd weer terug te keren dankzij (of ondanks?) capain Dave:-). Iets met een rode knop? Wat een spannend avontuur was dat!

Durf jij het aan? Leuk!
Let op: de Rexperience is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. De tickets kun je alleen online reserveren Deze link opent in een nieuwe tab. Je hebt voor Rexperience een apart kaartje nodig bij je toegangsticket voor Naturalis.
Klik door via de roze button!
En natuurlijk maakten we nog even kennis met Captain Dave, de piloot van de ruimtecapsule die ons door deze barre tijden heeft geloodst. Die was er speciaal bij voor de opening. Natuurlijk even met ‘m op de foto (want hé, die kennen we toch ergens van!?).

Ga je mee op tijdreis?
Lees ook:
Alle blogs
5 x Bootje huren in en om Leiden – leuke adressen
Ontdek de Kaag, de Leidse grachten, Vlietlanden en meer met je gezin op een boot! Huur een sloep, kano, roeiboot, zeilboot of waterfiets. Hier vind je 5 leuke adressen in de Leidse regio!
20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden
Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!Meer inspiratie
Speel samen tijdens de Jantje Beton Buitenspeeldag!
Doe mee! Op woensdag 10 juni verandert heel Nederland in één grote buitenspeelplek.
Gratis open dag zeilschool
Gratis Open Dag zeilkamp voor kinderen van 10 t/m 18 jaar bij Zeilschool Eendracht aan de Kaag!
Feest op zondag: Keti Koti
Ontdek Keti Koti en maak een armband met kauri-schelpen in Wereldmuseum Leiden.