Blogs & inspiratie
Koop zomerfruit bij de boer!
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Kersen, aardbeien, appels.. In het Land van Wijk & Wouden zijn heel veel fijne adresjes om heerlijk vers zomerfruit te kopen. Kijk snel én maak dit lekkere aardbeienijs!
Misschien denk je dat er in het Land van Wijk & Wouden vooral kaas en zuivelboerderijen zijn. Die zijn er ook, maar er zijn even zoveel boerderijen waar groenten en fruit worden gekweekt. In de boomgaarden groeien appels, peren en kersen en op het land groeien bijvoorbeeld aardbeien, tomaten, paprika’s en asperges.
Vanaf begin juni worden de eerste kersen geplukt en die zijn LEKKER! Ga bijvoorbeeld naar Landwinkel Sonneveld bij Schenkerij de Boomgaard Deze link opent in een nieuwe tab voor die lekkere, zoete en sappige kersen uit eigen boomgaard!

En als je daar dan toch bent, geniet dan nog even op het terras in de gezellige boomgaard van al het lekkers; wat dacht je van een high tea of high juice? Ook zijn er pannenkoeken!

Klik door naar deze interactieve kaart Deze link opent in een nieuwe tab, hier vind je een heleboel boerderijwinkels en andere verkooppunten van streekproducten in het Land van Wijk & Wouden.
Deze link opent in een nieuwe tab
Meer Landwinkels die echt een bezoekje waard zijn:
Landwinkel Nieuwenhuizen Deze link opent in een nieuwe tab
Logeren, winkelen en tot rust komen kan allemaal op deze boerderij bij Nieuwkoop.
Zuivel- en kampeerboerderij Veldhoeve in Zoeterwoude Deze link opent in een nieuwe tab
In de Zuivelbar en in de winkel kan je terecht voor zuivel, maar ook leuke cadeautjes, verse bloemen, aardbeien en meer. Op het terras is het genieten van het uitzicht over de polder. Daarnaast kan je ook overnachten op de Veldhoeve, bijvoorbeeld op de camping of in het Zomerhuis.
Kaasboerderij De Vierhuizen Deze link opent in een nieuwe tab
Een nieuwe kaaswinkel én de Wilde Weide Tuin aan de overkant maken dit tot een heerlijk plekje waar je ook nog eens zo de polder in wandelt!
Buurttuin De Zoete Aarde Deze link opent in een nieuwe tab
Met terrasje, tuinwinkel en volop groente en fruit in Zoetermeer.
Boer en Goed Deze link opent in een nieuwe tab
De toegankelijke streekwinkel waar je op ontdekking kunt in de natuurspeeltuin of langs het ontdekkingspad. Met heerlijke kazen en meer een must-visit.
Boerderij ’t Geertje Deze link opent in een nieuwe tab
In de boerenlandwinkel worden heerlijke biologische producten verkocht. Melk, yoghurt, kaas, etc. Uiteraard op ambachtelijke wijze gemaakt. Eigen producten, maar ook streekproducten. Heerlijk!
Bij-Mei Deze link opent in een nieuwe tab
Liever zelf oogsten en plukken? Dat kan bij Bij-Mei bij Zoeterwoude!

Tip: Maak een aardbeienijsje
Heb je zin in een ijsje dan kan je natuurlijk naar de supermarkt rennen, maar het is veel leuker om zelf ijs te maken.
Dit heb je nodig:
– 225 gram diepvriesaardbeien
– 225 gram kwark
– 110 gram verse aardbeien
– ½ eetlepel honing
– ijsvormpjes
Doe alle ingrediënten in de blender en vul de ijsvormpjes met de aardbeienmousse. En nu komt het moeilijkste stuk, je moet nog 4 uur wachten totdat je ijsje bevroren is en je er lekker van kan smullen!
Lees ook:
Alle blogs
Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?
Echt voorjaar is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!
Leren over water & natuur met de klas bij Dunea in Meijendel
Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!Meer inspiratie
Kleuterdans in de Hortus
Samen dansen, spelen en ontdekken in het groen van de Hortus Botanicus Leiden!
Meivakantie Naaidagen | kids en tieners
Creatieve naaidagen in de meivakantie bij Atelier Kleurstof in Leiden.
Pasen bij ’t Geertje
Paaseieren zoeken, knutselen, fotoshoot en meer leuke Paasactiviteiten bij Boerderij 't Geertje
Dagje bij de boer
Beleef een topdag op de boerderij vol vrolijke activiteiten bij Stal den Hollander in Wassenaar!
Waterland weer open
Leidse geheimtip: te gekke wetenschappelijke waterspeeltuin in de binnentuin van Rijksmuseum Boerhaave!
Feest op zondag: Pasen
Ontdek de betekenis van Pasen en maak kleurrijke paaskunst in Wereldmuseum Leiden
Met Pasen op de Stoomtrein!
Met Pasen gaat de Stoomtrein Katwijk Leiden weer rijden. Met familie Paashaas!