Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

THE ELF ON THE SHELF – leuke nieuwe kersttraditie met kinderen!

Gepubliceerd op 21 mei 2024

Soms komt er zo'n idee van overzee aanwaaien dat ons héél leuk lijkt om over te nemen. Zo ook deze geweldige Amerikaanse kersttraditie.

Onze Kidsproof collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan van de ‘Elf on the Shelf’. Een kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Had jij er al eens van gehoord?

Wat is de Elf on the Shelf?

De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen. 

Als de kinderen slapen gaat de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!

Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!

#Elfontheshelf 

Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!

Verstop de Elf!

We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!

Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!

Ben je ook enthousiast geworden? Of heb jij een andere leuke kersttraditie thuis met je kinderen? Deel dan je foto’s met ons! leiden@kidsproof.nl

Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!

Ps Neem ook een kijkje op de website van The Elf on the Shelf. Je vindt er leuke spelletjes, gratis printables en meer inspiratie.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

De Mond van Leiden voor kinderen

Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.

Pluk het moment: bloemen plukken in de Bollenstreek

Van tulpen in het voorjaar tot dahlia's in de zomer. Wij hebben de leukste pluktuinen en andere bloementips en plukadresjes op een rijtje gezet.

De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026

Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Favoriete uitjes & adressen

Tempo (7+)

Japanse Kinderdag

Alice in Wonderland (6+)

CORPUS ‘reis door de mens’

VR kinderfeestje!

Meer inspiratie

Sportkamp van de Sportanen

Doe in de mei- en zomervakantie mee met het Sportkamp van De Sportanen! Met vriendenkorting!

Romeins Avonturenkamp

Boogschieten, vuur maken en koken als een echte Romein in Park Matilo via Verwonder Om De Hoek in Leiden.

Alice in Wonderland (6+)

Een magische en fantasierijke familiemusical vol vreemde wezens en avonturen in de Leidse Schouwburg

Ouder-kind naaidag

Een creatieve dag samen voor (groot)ouder en (klein)kind bij Atelier Kleurstof!

Meivakantie Naaidagen | kids en tieners

Creatieve naaidagen in de meivakantie bij Atelier Kleurstof in Leiden.

Japanse Kinderdag

Vier de Japanse Kinderdag en leer over de betekenis van de koikarper in Wereldmuseum Leiden!

Tempo (7+)

Een theatraal muziekavontuur waarin tijd, ritme en verwondering samenkomen in de Stadsgehoorzaal

Mini Jumpin’

Springen voor de allerkleinsten op vrijdagochtend bij JUMPIN' Noordwijk, tof! Fijne koffie voor de ouders
Reserveer