Blogs & inspiratie
Spring is in the air, wandelen bij de Wassenaarse Slag
Gepubliceerd op 22 mei 2024
Het eerste echte mooie lenteweekend is een feit. Dan krijg je toch zin om naar buiten te gaan. Op naar de Wassenaarse Slag om eens lekker uit te waaien! Hier wandelen is een feestje, ook voor de kids! Natuurlijk mag een terrasje niet ontbreken.
In de zomer gaan we regelmatig naar het strand bij de Wassenaarse Slag. Het is er lekker ruim, relatief rustig en je vind er een paar fijne strandtenten. We besloten zondagochtend niet direct het strand op te gaan, maar eerst een stukje door de duinen te lopen. En dat was een succes!
Vanaf parkeerplaats de Kuil loop je zo het wandelpad richting Katwijk op. Je staat meteen midden in de natuur. Het Hollands Duin is hier bij Berheide prachtig. De jongens rennen van het pad af en rollen en struinen door de duinpannen. Doordat er zoveel hoogteverschil is (voor Nederlandse begrippen dan) is het een superspannend gebied voor ze.
Aan het eind van het pad stoppen we bij Paviljoen de Duinen. Deze link opent in een nieuwe tab Als de vlag wappert zijn ze open en we hebben geluk! Wat een fijne tussenstop voor een kopje koffie, fristi en een pannenkoek. Wij genieten nog even van het zonnetje op het terras, terwijl de kinderen op onderzoek uitgaan. Het hekje door en je staat op een enorme zandvlakte, onderdeel van het laarsenpad. Als je geluk hebt kom je nog een paar flinke Schotse Hooglanders tegen.
Vlakbij het paviljoen, vind je strandopgang 4 De Ruyter bij de Wassenaarse Slag Deze link opent in een nieuwe tab(niet de ‘hoofdopgang’). Eerlijk is eerlijk dat gaat niet zonder gemopper. Het is een behoorlijke klim naar boven als je korte beentjes hebt. Eenmaal boven is het uitzicht de moeite van de klim zeker waard. De zee! Maar ook grote zeeschepen, een boorplatform, een windmolenpark, de skyline van Den Haag, het reuzenrad op de Pier, Katwijk en heel in de verte zelfs Hoek van Holland zien we. Het is net een zoekplaatje.
De weg naar beneden is zo mogelijk nog iets steiler. Dikke pret om daar rollend vanaf te gaan en zo op het strand te belanden. We hebben een schep mee die hier goed van pas komt. Na een diepe kuil en iets wat op een zandkasteel lijkt lopen we verder via het stand weer terug naar de parkeerplaats.
We werpen een snelle blik op de nieuwe strandtenten die de start van het seizoen weer inluiden. Nieuw dit jaar is Raak waar je terecht kan voor pizza en pasta, het ziet er vrolijk uit met de gele strandstoelen. Daarna Bait Deze link opent in een nieuwe tab, de Golfs Deze link opent in een nieuwe tablag en natuurlijk Sport. Bij Bait spotte we een nu nog eenzaam piratenbootje (wel een leukerd), maar verder stond er nog niet veel aan speeltoestellen. Die komen ongetwijfeld zeer binnenkort! Snel maar weer terug dus..Zo’n fijne zondag ochtend/middag willen we elke week wel. Heerlijk!
Tip: Ken je de catamaran en surfschool Zeehelden Deze link opent in een nieuwe tab aan de Wassenaarse Slag? Ze hebben gave zomerkampen voor de kids.
Lees ook:
Alle blogs
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De Mond van Leiden voor kinderen
Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.
Monsters en mythische wezens – Spannend museumbezoek met kinderen!
In de nieuwe kindertentoonstelling Monsters en mythische wezens in het Rijksmuseum van Oudheden (RMO) in Leiden beland je samen met je kinderen in een wereld vol fantasie en avontuur. Word jij een echte monstervanger? Lees hier onze ervaring!Meer inspiratie
In het sprookjesbos
Een betoverende natuurcursus waar kinderen spelend leren en ontdekken via Verwonder Om De Hoek.
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!
Slangenslinger knutselen in het RMO
Kom in de meivakantie knutselen en speuren in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden!
KidsPark
Springen, klimmen, glijden, disco dansen, voetballen of op een vette hindernisbaan spelen!
Lekker landgoeduitje!
Holle ogen in je roomijs en een smiley in de oude kaas... Kom naar het LAM museum op Landgoed Keukenhof!
Alice in Wonderland (6+)
Een magische en fantasierijke familiemusical vol vreemde wezens en avonturen in de Leidse Schouwburg
Stoomtrein Katwijk Leiden
Treinen en nog eens treinen. Binnen, buiten, om in te klimmen en om in te rijden. Elke weekend open!