
Vogel- én speelparadijs
Laat je Lori uit je hand eten? Prachtige vogels, demonstraties én een gewéldige speeltuin bij Avifauna!
Avifauna is een heel leuk park om met de kinderen naartoe te gaan. Je ziet er de prachtigste vogels, van de enorme zeearend tot de kleine kolibri en de fascinerende uilen.
Heel leuk om de Australische Lori’s uit je hand te laten eten, ze komen gewoon bij je zitten!
Dagelijks zijn er geweldige demonstraties te zien, bijvoorbeeld de enorme zeearenden die over je hoofd scheren.
Uitgevogeld? Een bezoek aan Avifauna is zeker met de kids niet ‘af’ als je niet bij de gewéldige speeltuin bent geweest!
Voor groot én klein heel veel te beleven. Je vindt hier de hoogste glijtoren van Nederland waar ze fantastisch kunnen klimmen, klauteren en glijden. Ook een te gek jungle eiland, bootje varen op de jungle rivier, megatrampo, graafmachines, mini auto’s, zoveel!
Heel fijn voor de kleintjes is de aparte peuterhoek en voor jou het terras waar je heerlijk geniet terwijl je koters zich vermaken.
Meer weten? Klik via de roze button hieronder door naar de website voor meer informatie.
Let Op: Online reserveren verplicht!
Tip: je kunt bij Avifauna ook je partijtje vieren!
Tip: leuk in combinatie met een rondvaart. En ’s zomers kun je ook vanuit diverse plaatsen in onze regio per boot naar Avifauna. O.a. vanuit Leiden en Voorschoten!
Avifauna
Hoorn 65
2404 HC Alphen aan den Rijn
Openingstijden
Het hele jaar door open, maar met verschillende tijden! Check de site voor de actuele openingstijden.Prijs
3 t/m 12 jaar: € 13,50. Volwassenen € 15,- Check de site voor groepskortingen en arrangementenToon op kaart
Meer inspiratie


Herfstvakantie bij Museum De Lakenhal
Petje op, petje af! Vier de herfstvakantie met leuke creatieve activiteiten bij Museum De Lakenhal!
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Iemand een reiger besteld?
Ontdek 800 jaar eten en drinken op het Binnenhof.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kindervoorstellingen Leidse Schouwburg 2025
Wat zijn er weer bijzondere, grappige en ontroerende voorstellingen, musicals en concerten voor kinderen in de Leidse Schouwburg én de Stadsgehoorzaal. Hieronder delen we de aanraders in oktober en november 2025. Maak je keuze en reserveer op tijd voor de beste plaatsen!
Naar buiten met de kinderen in de herfst in Leiden
Hoera het is weer herfst! Wij vinden de herfst een ontzettend leuk naar buiten seizoen. Lekker naar het bos, fruit plukken, buiten spelen in een speeltuin... Waar neem jij je kinderen naar toe deze herfst?

Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!