Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Park De Leidse Hout

Heerlijk tot rust komen in dit relaxte park, hertjes kijken of juist lekker actief rondje lopen!

Een heel fijn park om met lekker weer naar toe te gaan. Picknicken, hertjes kijken, pauwen en andere dieren kijken in het hertenkamp, rondje wandelen. Heerlijk toch! Je vindt hier ook het leuke theehuis De Leidse Hout, waar de kleintjes eindeloos kunnen klauteren en schommelen in de speeltuin.

Het park is ook een podium voor allerlei activiteiten. De atleten van Leiden Atletiek, een vereniging dat ligt in de Leidse Hout, rennen hier vaak een rondje. Ook vinden er hardloopwedstrijden plaats, zoals de Houtloop en de Scholierenveldloop. Geregeld organiseert ook de IVN wandelingen door het park. Houd ook onze Uitagenda in de gaten!

Meer weten? Via de roze button hieronder kom je op de site van de vereniging van vrienden van De Leidse Hout.

Meer inspiratie

Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum

Ben jij gek op boeken? Dan moet je echt een keer naar het Kinderboekenmuseum! Onze favoriet!
Reserveer

Space Expo 5+

Space Expo is hét ruimtevaartmuseum van Nederland!

Klimaatmuseum on tour

Ontdek gratis het Klimaatmuseum on tour in Leiden en duik samen in de wereld van klimaat en oplossingen.

CORPUS ‘reis door de mens’

CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Reserveer

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vakantiespecial: De Mond van Leiden

Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.

20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden

Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.

10x gave buitenspeeltuinen in en om Leiden!

Wij zijn dól op speeltuinen. We hebben voor jou de állerleukste buitenspeeltuinen en natuurspeeltuinen op een rij gezet. Waar gaan jullie als eerste heen?

De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026

Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!