Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Leen een MEC natuur rugzak

Op slootjessafari? Naar insecten speuren en uitvinden hoe ze heten? Of een wedstrijdje afval opruimen?

Elke woensdagmiddag van 14.00 – 17.00 uur is het Milieu Educatief Centrum (MEC) Leiderdorp open voor publiek en staan er rugzakjes klaar om – gratis – uitgeleend te worden.

In de rugzakjes zitten alle benodigdheden voor een leuke middag in de buitenlucht. Denk aan loeppotjes, zoekkaarten, handschoenen, hesjes, etc. Ook kun je natuurlijk de bijbehorende visnetjes en grijpers lenen.

Meer informatie? Klik door op de roze websitebutton of stuur je een mail via de groene mailbutton of loop even naar binnen!

Milieu Educatief Centrum

Van Diepeningenlaan 110 e

2352 KA Leiderdorp

Openingstijden Elke woensdagmiddag van 14.00 – 17.00
Prijs gratis
Mail direct

Mail direct naar Milieu Educatief Centrum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Leiden

Meer inspiratie

CORPUS ‘reis door de mens’

CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Reserveer

Arcade spelen bij De BUB

NIEUW! Toffe Arcadehal bij Avonturenstad De BUB in Leiderdorp. Vaste prijs voor een uur speelplezier!

VR uitje bij het Virtuorium

Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!

Waterland weer open

Leidse geheimtip: te gekke wetenschappelijke waterspeeltuin in de binnentuin van Rijksmuseum Boerhaave!

Uitgelicht

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Xapp Zomerkamp: podiumplezier voor kids!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

De Mond van Leiden voor kinderen

Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.

Pluk het moment: bloemen plukken in de Bollenstreek

Van tulpen in het voorjaar tot dahlia's in de zomer. Wij hebben de leukste pluktuinen en andere bloementips en plukadresjes op een rijtje gezet.

De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026

Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!

Leren over water & natuur met de klas bij Dunea in Meijendel

Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!