Anatomisch Theater
In Rijksmuseum Boerhaave kijk je je ogen uit in het Anatomisch Theater!
De introductiefilm in het Anatomisch Theater is het startpunt van je bezoek aan Rijksmuseum Boerhaave. In zeven minuten ervaar je waar het in de wetenschap – en in Rijksmuseum Boerhaave – om draait: nieuwsgierigheid, lef, creativiteit en doorzettingsvermogen.
Rondom het Anatomisch Theater vind je vitrines, die samen een imposant rariteitenkabinet vormen. Net als in de Gouden Eeuw is het Anatomisch Theater niet alleen een plek voor anatomisch onderwijs, maar je kan ook je ogen uitkijken aan het wonderlijke en exotische.
Het Anatomisch Theater in Rijksmuseum Boerhaave is het enige in Nederland. Het is een op waarheid gebaseerde replica van het theater dat de Leidse universiteit in 1594 aan het Rapenburg opende. Een paar keer per jaar belandden lijken van opgehangen criminelen op de snijtafel, om zorgvuldig door de hoogleraar anatomie in een sessie van enkele dagen te worden ontleed. Het publiek bestond uit studenten, chirurgijns en nieuwsgierige burgers die toegang betaalden. De ontledingen vonden om begrijpelijke redenen ’s winters plaats. ’s Zomers vergaapten bezoekers van het theater zich aan objecten uit verre en vreemde werelden.
Klik door om meer te weten te komen over Rijksmuseum Boerhaave in Leiden! Echt een heel leuk museum met de kinderen!
Rijksmuseum Boerhaave
Lange Sint Agnietenstraat 10
2312 WC Leiden
Toon op kaart
Lijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
Muziekschool BplusC
Muziek: je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen. Ontdek jouw muzikale kwaliteiten bij BplusC.
Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.
Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!
Spot aan! bij BplusC
Dans, zing, maak film en stap zelf het podium op tijdens de Kinderboekenweek bij BplusC!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland
Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?
Kinderboekenweek bij BplusC Leiden: podium, muziek en boeken
De Kinderboekenweek komt eraan! Van 30 september t/m 11 oktober staat alles in het teken van Spot aan! Bij de vestigingen van BplusC is er van alles te beleven. Sta zelf in de spotlights tijdens het Open Podium en ontdek de betaalbare workshops en cursussen van de muziekschool. En wist je dat een bibliotheeklidmaatschap gratis is voor kids t/m 18 jaar?
Ontdek magische mini-kunstwerkjes in het áltijd leuke LAM museum!
Kom deze zomer naar het LAM museum op Landgoed Keukenhof en ontdek met je loep geweldige miniatuurkunst. Zelfs je folder met speurtocht is piepklein! Leuk dagje uit voor het hele gezin.