Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Anatomisch Theater

In Rijksmuseum Boerhaave kijk je je ogen uit in het Anatomisch Theater!

De introductiefilm in het Anatomisch Theater is het startpunt van je bezoek aan Rijksmuseum Boerhaave. In zeven minuten ervaar je waar het in de wetenschap – en in Rijksmuseum Boerhaave – om draait: nieuwsgierigheid, lef, creativiteit en doorzettingsvermogen.

Rondom het Anatomisch Theater vind je vitrines, die samen een imposant rariteitenkabinet vormen. Net als in de Gouden Eeuw is het Anatomisch Theater niet alleen een plek voor anatomisch onderwijs, maar je kan ook je ogen uitkijken aan het wonderlijke en exotische.

Het Anatomisch Theater in Rijksmuseum Boerhaave is het enige in Nederland. Het is een op waarheid gebaseerde replica van het theater dat de Leidse universiteit in 1594 aan het Rapenburg opende. Een paar keer per jaar belandden lijken van opgehangen criminelen op de snijtafel, om zorgvuldig door de hoogleraar anatomie in een sessie van enkele dagen te worden ontleed. Het publiek bestond uit studenten, chirurgijns en nieuwsgierige burgers die toegang betaalden. De ontledingen vonden om begrijpelijke redenen ’s winters plaats. ’s Zomers vergaapten bezoekers van het theater zich aan objecten uit verre en vreemde werelden.

Klik door om meer te weten te komen over Rijksmuseum Boerhaave in Leiden! Echt een heel leuk museum met de kinderen!

Rijksmuseum Boerhaave

Lange Sint Agnietenstraat 10

2312 WC Leiden

Mail direct

Mail direct naar Rijksmuseum Boerhaave

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Zelf appels plukken bij De Olmenhorst

Pluk je eigen biologische appels en peren tijdens de Zelfpluk 2025!

CORPUS ‘reis door de mens’

CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+

Snack jezelf gelukkig

Kom deze zomer naar het LAM museum met zomerse kunst, friet en fun op Landgoed Keukenhof!

GPS fotospeurtocht

Ontdek de highlights van Zuid-Holland in een kek autootje van Renzy! Te gek uitje voor gezinnen

Uitgelicht

Boek première kaartjes

Eten, spelen & plezier onder één dak

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Leren over water & natuur met de klas in Meijendel

Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!

Zomers snacken in het LAM museum

Deze zomer snack je zonder calorieën en vette vingers in het LAM museum in Lisse. Verwonder je in een enorme frietbak en ontdek Landgoed Keukenhof waar dit foodart-museum te vinden is. Een uitje om je vingers bij af te likken!

Schrijf je nu in voor een muziekcursus bij BplusC in Leiden!

Droomt jouw kind ervan om te rocken, zingen of muziek te maken achter de knoppen? Bij het Muziekhuis van BplusC kan het allemaal. Of je kind nu net begint of al wat ervaring heeft: iedereen kan meedoen én dat voor betaalbare prijzen. Lees verder voor alle info en meld je meteen aan voor een muziekcursus of de Open Dag!

Landgoed Keukenhof; een paradijs voor gezinnen

Landgoed Keukenhof in Lisse is een echte Kidsproof tip! Dit prachtige landgoed heeft alles: dieren, kunst, kabouterpad, speeltuin, restaurant, natuur en plezier. Je kunt er niet alleen het LAM museum bezoeken, waar je op een speelse manier kennismaakt met kunst over eten en drinken, maar ook genieten van de vele activiteiten en bezienswaardigheden op het landgoed zelf. We vertellen je graag wat je allemaal kunt doen en zien op Landgoed Keukenhof.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief