Als je heel stil bent…
Kom kijken naar de visarend, aalscholver en oeverzwaluw. En vergeet je verrekijker niet!
100 m ten noorden van de rijksweg Tilburg-‘s-Hertogenbosch. Vanuit Tilburg bij het tweede verkeerslicht linksaf, de Heusdense Baan in (richting Biezenmortel). Vanuit ‘s-Hertogenbosch begint deze baan 4,5 km voorbij Helvoirt, aan de rechterkant.
Vanwege de moeilijke begaanbaarheid en graafwerkzaamheden is geen wandelroute uitgezet.
Achter Huize Assisië ligt aan de rand van de grote plas een vogelkijkhut.
Eeuwen geleden werd hier op de vochtige heide leem gewonnen. In 1849 werd er zelfs een steenfabriek gebouwd. Vanaf 1970 kwam hier nog (grootschalige) zandwinning bij. Het resultaat van al deze graverij is een scala aan waters, van kleine putjes en poelen tot grote plassen, de laatste gelukkig met een grillig verlopende oeverlijn. De putten zijn belangrijk voor amfibieën met onder andere vinpootsalamander, kamsalamander en heikikker, de grote plassen lokken veel vogels, waaronder visarend, aalscholver en oeverzwaluw.
Brabants Landschap
Kasteellaan 4
5076 RE Haaren
Openingstijden
Van zonsopgang tot zonsondergang.Prijs
GratisToon op kaart
Meer inspiratie
Herfstvakantie in het Museumpark VONK
Kom je deze herfstvakantie tijdreizen?
Herfstvakantie in het theater
Vier toffe voorstellingen tijdens de herfstvakantie in Schouwburg Concertzaal Tilburg!
Herfstvakantie bij Ontdekstation
Kom deze herfstvakantie bouwen, spelen en experimenteren bij Ontdekstation in Tilburg!Blogs & inspiratie
Alle blogs
19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL
Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
8 leuke uitjes in de herfstvakantie rond Tilburg
Van theater en techniek tot buitenavonturen: ontdek acht tips voor een gezellige herfstvakantie met kinderen.