Blogs & inspiratie
Geertjes hoeve; een boerderij met gretige geitjes en een hoop gezelligheid!
Gepubliceerd op 29 mei 2024
Het is een druilerige zondagmiddag en eigenlijk wil ik maar één ding: in bed liggen met de dekens zo ver mogelijk over me heen getrokken.
Afgelopen week werden we hier thuis één voor één geveld door een hardnekkig griepvirus en ik ben moe van al het gehoest, gesnotter en natuurlijk van de bijbehorende gebroken nachten. Thomas is echter weer volledig hersteld en heeft energie voor tien. Na een aantal dagen bed- en bankhangen is hij toe aan een flinke dosis frisse lucht. Tijd dus om eropuit te trekken!
We besluiten met zijn tweetjes naar Geertjes Hoeve Deze link opent in een nieuwe tab te gaan, een biologische beleefboerderij in Haarzuilens. We komen er regelmatig en Thomas weet inmiddels dus goed de weg op, zoals hij het zelf noemt, deze “geitjesboerderij”. Er is van alles te doen: ponyrijden, spelen op de diverse speeltoestellen, rondcrossen op één van de vele fietsjes of traptractoren die er klaarstaan en natuurlijk kunnen ook de geitjes gevoerd worden.
Het miezert en dus kiest Thomas voor de overdekte glijbanen, gemaakt op hoge stapels hooibalen. Hij kan zijn lol niet op als een brutale kip achter hem aan klimt, helemaal tot bovenaan de glijbaan! Daarna is het tijd om de geiten eten te gaan geven. In de ruime boerderijwinkel, waar allerlei lekkere kazen en leuke cadeautjes verkocht worden, kopen we een klein bakje brokjes. In het voorjaar kan aan de jonge geitjes een flesje melk gegeven worden, maar daarvoor zijn de beestjes inmiddels natuurlijk veel te groot geworden. Ik doe Thomas voor hoe het werkt: wat brokjes op een platte hand, en de geiten slobberen ze meteen gretig naar binnen. Hij probeert het zelf ook, oei, dat kriebelt zeg! In een vloek en een zucht is het bakje leeg. Gelukkig komt daar de boer met een kruiwagen vol vers hooi. Er is hilariteit alom als hij het hoog in de lucht tussen de zichtbaar enthousiaste dieren gooit.

Zelf hebben we nu ook wel trek gekregen in iets lekkers. In het landelijk ingerichte restaurant kiezen we een dikke plak boerencake. Thomas neemt een flesje biologische appelsap erbij en ikzelf bestel een cappuccino, natuurlijk bereid met échte geitenmelk. Het smaakt me goed. Terwijl Thomas zich vermaakt in de speelhoek, bestel ik er nog eentje. In bed blijven liggen zat er vandaag weliswaar niet in, maar zo kan ik toch even heerlijk ontspannen. En ik moet eerlijk toegeven: de frisse lucht op deze gezellige boerderij Deze link opent in een nieuwe tab heeft niet alleen Thomas, maar eigenlijk ook mijzelf, heel erg goed gedaan!

Door Krissie van den Broek (34), getrouwd en pleegmoeder van Vera (7) en Thomas (6). Meer van Krissie’s blogs zijn te lezen op pleegmamakloek.blogspot.nl Deze link opent in een nieuwe tab
Ben je benieuwd naar andere ervaringen van Kidsproof? Kijk dan eens bij alle blogs Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
De allerleukste tips voor de kerstvakantie met kinderen in Utrecht
2025 - Kerstvakantie! Op Kidsproof vind je de leukste tips voor kerstvakantie uitjes en kinderuitjes. Check onze tips en maak er samen met je kinderen een mooie vakantie van!
8x Frankrijk op z’n mooist met RCN. Nu met vroegboekkorting!
Nog niet geboekt voor de zomervakantie? Stop met zoeken en bekijk onze héérlijke tips voor een vakantie in de mooiste Franse regio's. Alle campings van RCN in Frankrijk zijn kindvriendelijk, Nederlandstalig en organiseren in de schoolvakanties activiteiten voor alle leeftijden. En boek nu tijdelijk met een aantrekkelijke korting!
Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!
Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!Meer inspiratie
6x nieuwe, winterse familiefilms bij Pathé
Beleef een warme bioscoopervaring met je kids: met Wicked, Bluey, Spongebob en andere winterse toppers.
Ontdek oude ambachten in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar het Oude Ambachten en Speelgoedmuseum en ga terug in de tijd!
Echte Utrechtse kerststal
Ruim zeshonderd (!) figuren schitteren in de prachtige kerststal bij Museum Catharijneconvent!
Schaatsen in de vakantie
Beleef een winters avontuur vol schaatsplezier bij De Vechtsebanen. Schaatsen zijn te huur!
Winter in het Rijksmuseum
Kom met de hele familie naar alle leuke winterse activiteiten in het Rijksmuseum deze kerstvakantie!
Muzikaal kerstuitje
Museum Speelklok is helemaal in kerstsferen! Beleef de vrolijke muziek en winteractiviteiten.
Kerstvakantie in het UMU
Tijdens de vakantie is er weer van alles te ontdekken in het Universiteitsmuseum Utrecht!
Museumnacht Kids Utrecht
Save the date: Op 7 februari ontdek je een avond lang allerlei Utrechtse musea!
Kerstvakantie in het Centraal Museum
Laat je verrassen door inspirerende opdrachten en ga op avontuur door het Centraal Museum!
ARTIS by night
Beleef de magie van de winter in het donker tijdens de kerstvakantie in ARTIS-Park!
Winterkasteel met speurtocht
Beleef Kasteel de Haar in winterse sferen en doe de leuke kerstspeurtocht, een heerlijk gezinsuitje!