Blogs & inspiratie
Hartverwarmende voorstelling ‘The Neverending Story’ 8+
Gepubliceerd op 8 januari 2024
Het Filiaal theatermakers speelt Het Oneindige Verhaal naar de (jeugd)klassieker van Michael Ende. Na het succes van Back to Oz (2019), ook in regie van Monique Corvers en tekst van Don Duyns, komt nu The Neverending Story naar het theater. Met poppen, schitterende kostuums en live muziek komt een hartverwarmende familievoorstelling (8+) tot leven op het podium.
The Neverending Story is te zien van 21 t/m 30 december in Stadsschouwburg Utrecht en van 5 januari t/m 1 april door het land.
Over ‘Het Oneindige Verhaal’ Deze link opent in een nieuwe tab
Basje Boeckx heeft een rijke fantasie. Daar wordt ze weleens om gepest. Ze steelt het boek ‘Het Oneindige Verhaal’ en verstopt zich op een zolder. Daar leest ze over de avonturen van de jonge held Atréjoe, die het rijk Fantásië moet redden van het oprukkende ‘Niets’.
Steeds meer vallen de werelden van Fantásië en die van Basje samen, tot ze in het verhaal terechtkomt. Ze redt de kleine keizerin en krijgt grote macht. Maar weet Basje daar goed mee om te gaan? En welke rol speelt de geluksdraak Foechoer in het verhaal?

Live muziek Deze link opent in een nieuwe tab
Muzikaal leider van Het Filiaal, Gábor Tarján, componeerde een kleurrijk repertoire met verschillende musici, bijzondere slagwerkinstrumenten en zang. Drie muzikanten van HIIIT (voorheen Slagwerk Den Haag), Emma Breedveld en Emine Bostanci spelen live muziek tijdens de voorstelling.

Fantásië Atelier Deze link opent in een nieuwe tab
In de Schouwburg kun je voorafgaand aan alle voorstellingen in de foyer meedoen met de workshop ‘Maak je eigen amulet’ in het Fantásië Atelier! Dit amulet kan je een speciale superkracht geven: hij kan je ergens naartoe brengen of hulp bieden bij een probleem…

Filiaal TheaterTalk Deze link opent in een nieuwe tab
Op zaterdag 29 december om 18:00 uur is er een Filiaal TheaterTalk: van boek naar theater. Toneelschrijver Don Duyns vertelt hoe het is om zo’n veelomvattend en kleurrijk boek als ‘Het Oneindige Verhaal’ voor theater te bewerken én wat het verschil is met de verfilming van het boek waarin de draak een hond was.

Nederlandse Gebarentolk Deze link opent in een nieuwe tab
Op 23 december 15.00 uur staat er op het podium naast de acteurs en de musici een Nederlandse Gebarentolk. In de zaal zijn speciaal plekken gereserveerd voor doven en slechthorenden, waarbij er goed zicht is op het spel én de tolk, zodat mimiek, mondbeeld en de gebaren goed te volgen zijn.

High Tea in Zindering Deze link opent in een nieuwe tab
Bij de middagvoorstellingen serveert Zindering een heerlijke high tea (vanaf 13:00 uur). Geniet samen van (onbeperkt) thee met diverse sandwiches, huisgemaakte quiches, kleine taartjes en verschillende hartige en zoete snacks.

Cast & crew The Neverending Story Deze link opent in een nieuwe tab
Tekst Don Duyns | Regie Monique Corvers | Compositie Gábor Tarján | Decor Jan van Hoof | Poppen en maskers Eva Arends | Kostuums Nicky Nina de Jong | Acteurs Jaike Belfor, Maurits van den Berg, Barend van Daal, Ruta van Hoof, Mirthe Klieverik, Sacha Muller, Tobe Vandekerckhove (stagiair acteursopleiding HKU) | HIIIT Dirge Seçil Kuran / Vitaly Medvedev, Joey Marijs / Jeroen Geevers, Niels Meliefste / João Brito | Viool Emma Breedveld | Cretan lyra en kemençe Emine Bostanci
Gebaseerd op het boek ‘Het Oneindige Verhaal’ door Michael Ende. The Neverending Story is een coproductie van Het Filiaal theatermakers, Stadsschouwburg Utrecht en HIIIT (voorheen Slagwerk Den Haag).
Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs
8x Frankrijk op z’n mooist met RCN.
Nog niet geboekt voor de zomervakantie? Of met korting op vakantie in de meivakantie? Bekijk onze héérlijke tips voor een vakantie in de mooiste Franse regio's. Alle RCN Vakantieparken in Frankrijk zijn kindvriendelijk, Nederlandstalig en organiseren in de schoolvakanties activiteiten voor alle leeftijden. Boek snel, de mooiste plekjes vliegen weg!
Yeah, met de kids naar FC Utrecht!
Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.
Nieuwsgierige kids…. opgelet!
Heb jij ook van die onderzoekende kinderen thuis? Die overal even aan willen zitten of in willen kijken? En alles tot op de bodem uit willen zoeken? Dan is het Universiteitsmuseum Utrecht echt iets voor jullie. In dit interactieve museum mogen kinderen in verschillende zalen van alles onderzoeken en ontdekken. Wij gingen je vast voor! Het spannendste was toch wel…de mysterybox! Wat zou daarin zitten?Meer inspiratie
Naar het Rijksmuseum met de hele familie
Waan je deze voorjaarvakantie in de 17de eeuw! Maak een hippe kraag of ga op onderzoek!
Voorjaarsvakantie in het UMU
In de vakantie kun je in het UMU weer extra veel onderzoeken. Voor alle nieuwsgierige kinderen en ouders!
Ridderavonturen in de vakantie
Beleef de riddertijd bij het Nationaal Militair Museum met veel extra activiteiten rondom ridders.
Kinderen eten gratis bij Buurten
Tijdens de voorjaarsvakantie kunnen kinderen gratis dineren bij de restaurants Buurten in Utrecht!
6 Nieuwe familiefilms bij Pathé
Buiten is het koud, maar bij Pathé zit je lekker warm. Geniet in de bios van de nieuwste familiefilms!
Bezoek de olifantenkalfjes in ARTIS in de voorjaarsvakantie
Ga op kraamvisite bij de 2 olifantenkalfjes in ARTIS of doe een van de andere toffe activiteiten!
Vakantie in de bieb!
Kom deze voorjaarsvakantie naar de bieb voor workshops, voorstellingen en ontmoetingen met auteurs!
Noet Noet en het geheime kasteelfeest
Ontdek de verborgen bovenverdieping van Kasteel de Haar tijdens de knuffelbare kindertour!
Lente-Uitjes in de Stadsschouwburg
Bewonder deze voorjaarsvakantie te gekke jeugdtheatervoorstellingen in de Stadsschouwburg!
D.U.R.F.
TivoliVredenburg verandert in één groot hiphopfestival voor jong en oud, mét toffe workshops!
Terug naar huis (8+)
Bewonder een spannende reis tijdens de interactieve muziektheatervoorstelling van Cultuur19!