Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Start kindercursussen

Gepubliceerd op 30 november 2022

Er gaan weer nieuwe cursussen van start bij DUMS (De Utrechtse Muziekschool). Van de allerkleinsten tot ervaren tieners; alle kinderen zijn welkom om hun muzikale skills te verbeteren. Er zijn nog wat plekjes vrij!

Muziek maken is leuk… en maakt slim! De Utrechtse Muziekschool DUMS heeft een leerlijn gemaakt voor kinderen van 0 tot 12. Voor elke leeftijd en voor elk niveau bieden ze muzieklessen aan die passen bij de behoeftes van het kind. In november starten weer een hoop nieuwe cursussen!

Muziek voor de Allerkleinsten

DUMS biedt bijna elke dag muzieklessen aan voor dreumesen en peuters en hun (groot)ouders. Want je kunt niet vroeg genoeg beginnen met genieten van muziek en zelf muziek maken!

De dreumeslessen Muziek voor de Allerkleinsten Deze link opent in een nieuwe tab van Anja Oosterbeek op zaterdag in Leidsche Rijn zijn al vol, maar bij Marie-Paule, Mariken Hanke, Miranda en Douwe is nog plek! De cursussen starten in de week van 14 november.

Voor kinderen van 1 tot en met 3 jaar met 1 volwassen begeleider.

Kinderen ontdekken Klassiek/Popmuziek

Ken je de cursussen Kinderen Ontdekken Klassiek Deze link opent in een nieuwe tab of Kinderen Ontdekken Popmuziek Deze link opent in een nieuwe tab al? In een reeks van 9 lessen + een optreden verkent je kind instrumenten die algemeen gebruikt worden in de klassieke of popmuziek.

Start van de cursus is in de week van 21 november. Voor kinderen in groep 5-8.

Speelklas

Twijfelt je kind nog over het juiste instrument? Kies dan voor DUMS Speelklas Deze link opent in een nieuwe tab. In deze 10-weekse cursus kiezen kinderen voor een specifiek instrument dat gratis van DUMS kan worden geleend. Kinderen krijgen les in een groep.

Is er een twijfel tussen meerdere instrumenten? Dan kunnen kids ook voor een blaas, strijk, tokkel, toets of percussiecursus gaan. Deze duurt 12 weken waarbij de techniek op 3 verschillende instrumenten van de gewenste discipline wordt aangeleerd.

Samen leren, samen spelen, samen presenteren, dat is waar DUMS voor staat

De &SEMBLE- en B&ND-lessen gaan starten voor beginnende spelers (1e, 2e jaars)! Vanaf 31 oktober, direct na de herfstvakantie, gaan de groepen van start in de vestiging van DUMS op het Domplein. 

In de &SEMBLE- en B&ND-lessen Deze link opent in een nieuwe tab spelen kinderen samen met verschillende instrumenten. De les is wekelijks, waar mogelijk aansluitend aan de gewone instrumentale les. Hier spelen kinderen samen met verschillende instrumenten. Met zang, beweging, improvisatie en gekke spelletjes wordt er echt een feestje gemaakt. Zo ontstaan allround muzikanten en worden muziekvriendschappen gevormd.

Klik via de roze button door naar site van DUMS voor meer info over alle activiteiten die zij aanbieden.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!

Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!

Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me

Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!

Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven

De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Favoriete uitjes & adressen

Ontdek alles over de haven bij Portlantis

BaseCamp & Next Level Programmeerkamp | 7 t/m 12 jr

Bobo vakantiedagen in Utrecht

Spring de vakantie door

Het Utrechtse Zomerspektakel

Op ontdekkingsreis in de zomervakantie

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

Multi-sportkamp Utrecht

Meer inspiratie

Noet Noet – de knuffelbare kindertour

Ontdek met de kasteelkat op je arm alles over het geheime feest van Kasteel de Haar. Kidsproof getest!

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

Bij RAUM op het Berlijnplein in Utrecht valt er deze zomer van alles te beleven voor ouders en kids!

Zomerpret met de Boswachter

Ontdek, speur en beleef de natuur met dit leuke uitje vol avontuur!

Vakantie in de bieb

Een uitje naar de bieb is altijd een goed idee. Check ook de extra activiteiten in de vakantie!

Nieuw: beleef Festival STRAND samen met je kinderen

Geniet van topartiesten, lekker eten, zand tussen je tenen en een heerlijke zomerdag aan het water!

Zomeruitje naar Kinepolis

Bezoek Kinepolis Jaarbeurs Utrecht en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!

Muzikale vakantie

Maak, bouw en ontdek mee bij Museum Speelklok. Ontdek ook het nieuwe Music Machines & Me!

Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort

Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!