
Nu bij Museum Speelklok
Speel samen met je kinderen de muzikale Escape Game in dit vrolijke museum!
Stap in de wondere wereld van de zelfspelende muziekinstrumenten en laat je verrassen door de vrolijke muziek bij Museum Speelklok! Al doende en al luisterend leer je meer over de eeuwenoude instrumenten: van het kleinste speeldoosje tot de grootste dans- en draaiorgels.
Er zijn heel veel leerzame en vrolijke activiteiten waarin de kinderen centraal staan. Zo heeft Museum Speelklok iedere woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag een kinderrondleiding en neemt orgelaapje Toon de kinderen mee op speurtocht door het museum.
Onlangs is de Escape Game geopend, Kidsproof heeft ‘m getest en vindt het écht een aanrader!
Speelklok Escape Game
Laat je hersens kraken in de Speelklok Escape Game! Schiet samen met je team Bobby en Jip te hulp, die door een tijdmachine per ongelijk terug in de tijd zijn gespoeld. In zes spellen en opdrachten maak je kennis met verschillende muziekmachines uit het museum. Zo komen jullie alles te weten over de instrumenten, hun herkomst en hoe ze werken! Van het grote carillon tot het kleine konijntje in de kool: ze komen allemaal voorbij.
Los alle opdrachten op, laat de tijdmachine werken en eindig bovenaan in het klassement. De game is te spelen door iedereen vanaf 8 jaar en is supertof om als gezin te spelen, maar ook leuk om te boeken voor een kinderfeestje. Doordat de vragen heel afwisselend zijn, is ie geweldig voor alle leeftijden. Let op, reserveer vooraf een plekje!
De Escape Game is de komende paar weken nog inbegrepen bij de entreeprijs, met een Museumkaart kun je dus momenteel gratis de Escape Game spelen.
Tip: reserveer tijdig, dan ben je zeker van een plekje.
Klik voor meer informatie over dit uitje naar een Escaperoom met kinderen door naar de site van Museum Speelklok via de roze button.
Meer inspiratie


Op ontdekking bij het NMM
Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!
Duik in het Romeinse verleden!
Laat je deze herfstvakantie meevoeren in de wereld van archeologie bij Museum Hoge Woerd!
Familiemaand in het Rijksmuseum
Welke route kiezen jullie? Ga mee naar de 17e eeuw en ontdek wat voor reizigers jullie zijn!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Tips voor de herfstvakantie met kinderen in Utrecht
Het is (bijna) herfstvakantie 2025 en dus een weekje vrij voor de kinderen! Wij hebben de leukste tips voor je verzameld; van actieve herfstuitjes in de natuur tot overdekte gezinsuitjes en creatieve activiteiten.
Vooral te kort: Yanasei kleurrijk en mythisch danstheater
Eindelijk, danstheater AYA heeft een dansvoorstelling die ook geschikt is voor onder 12 jaar! YANASEI is al 6+ zelfs. Dus die MOETEN we zien. Ook al vinden we het onderwerp best spannend… Gelukkig mogen we achteraf de crew interviewen (ook best spannend trouwens) dus als we iets niet snappen kunnen we het vragen. | Op de laatste dag van deze herfstvakantie (2025) is de voorstelling weer te zien in Utrecht!