Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Zon op Zondag

Elke zondag kun je naar Zon op Zondag bij museum Sonnenborgh. Leuk familie-uitje!

Overdag een ster bekijken? Bij helder weer kun je op zondag met eigen ogen de zon bestuderen! Een speciale zonnetelescoop staat dan op de zon gericht. Zo kun je de zonnevlekken op de zon bekijken en zelf onderzoeken hoe heet de zon is.

Sonnenborgh was vroeger een wereldberoemde zonnesterrenwacht. Hier ontdekten wetenschappers uit welke stoffen de zon bestaat. Daarvoor gebruikten ze een enorme zonnetelescoop. In het Zonnelab zie je hoe het licht van de zon uiteengerafeld werd in de kleuren van de regenboog en wat je daarmee te weten kunt komen.

Wil je nog meer over de zon weten? Kom dan om 13:30, 14:30 of 15:30 uur naar een lezing over de zon in de oude collegezaal. Verder is uiteraard het gehele museum, sterrenwacht en bastion te bekijken. Leuk voor de hele familie!

Super Sunday Solar Science Show
Elke eerste zondag van de maand vindt ook de Zonneshow plaats! Demonstraties, proefjes en foto’s laten zien hoe de zon aan zijn licht komt, wat licht precies is en wat je van licht kunt leren. Samen met de zonneonderzoeker rafel je het zonlicht uiteen in alle kleuren van de regenboog!

Klik voor meer info op de roze button!

Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

Zonnenburg 2

3512 NL Utrecht

Mail direct

Mail direct naar Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!

Van 1 t/m 3 mei verandert de Jaarbeurs Utrecht in een paradijs voor creatievelingen!

Voorjaarsfeest met de Boswachter

Een vrolijk voorjaarsfeest van OERRR in de buitenlucht, vlakbij Utrecht!

Wauw (2,5+)

Een swingende dansvoorstelling bij Podium Sprits die laat zien hoe mooi alledaagse dingen kunnen zijn.

Bon dia in de jungle (4+)

Ga in TivoliVredenburg mee op een spannende reis vol nieuwe vrienden en gevaarlijke, wilde dieren!

Uitgelicht

GRATIS mini-zine vol inspiratie voor Pasen

KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Tips voor paasbrunch, paaslunch & paasdiner met kinderen!

Of je nu zin hebt in een lekkere paasbrunch, paaslunch of paasdiner; in en om Utrecht kun je met Pasen 2026 heerlijk uit eten met het hele gezin! Ook voor de kinderen is er van alles georganiseerd. Wij verzamelden deze toffe plekjes voor jou. Vergeet niet om tijdig te reserveren!

Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie

Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!

8x Frankrijk op z’n mooist met RCN. Plus een mooie Kidsproofkorting!

Nog niet geboekt voor de zomervakantie? Of met korting op vakantie in de meivakantie? Bekijk onze héérlijke tips voor een vakantie in de mooiste Franse regio's. Alle RCN Vakantieparken in Frankrijk zijn kindvriendelijk, Nederlandstalig en organiseren in de schoolvakanties activiteiten voor alle leeftijden. Boek snel, de mooiste plekjes vliegen weg!

Yeah, met de kids naar FC Utrecht!

Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief