Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Zon op Zondag

Elke zondag kun je naar Zon op Zondag bij museum Sonnenborgh. Leuk familie-uitje!

Overdag een ster bekijken? Bij helder weer kun je op zondag met eigen ogen de zon bestuderen! Een speciale zonnetelescoop staat dan op de zon gericht. Zo kun je de zonnevlekken op de zon bekijken en zelf onderzoeken hoe heet de zon is.

Sonnenborgh was vroeger een wereldberoemde zonnesterrenwacht. Hier ontdekten wetenschappers uit welke stoffen de zon bestaat. Daarvoor gebruikten ze een enorme zonnetelescoop. In het Zonnelab zie je hoe het licht van de zon uiteengerafeld werd in de kleuren van de regenboog en wat je daarmee te weten kunt komen.

Wil je nog meer over de zon weten? Kom dan om 13:30, 14:30 of 15:30 uur naar een lezing over de zon in de oude collegezaal. Verder is uiteraard het gehele museum, sterrenwacht en bastion te bekijken. Leuk voor de hele familie!

Super Sunday Solar Science Show
Elke eerste zondag van de maand vindt ook de Zonneshow plaats! Demonstraties, proefjes en foto’s laten zien hoe de zon aan zijn licht komt, wat licht precies is en wat je van licht kunt leren. Samen met de zonneonderzoeker rafel je het zonlicht uiteen in alle kleuren van de regenboog!

Klik voor meer info op de roze button!

Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

Zonnenburg 2

3512 NL Utrecht

Mail direct

Mail direct naar Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Zomeruitje naar Kinepolis

Bezoek Kinepolis Jaarbeurs Utrecht en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

Bij RAUM op het Berlijnplein in Utrecht valt er deze zomer van alles te beleven voor ouders en kids!

Zomerpret met de Boswachter

Ontdek, speur en beleef de natuur met dit leuke uitje vol avontuur!

Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort

Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Onze favoriete zomerboeken voor kinderen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven

De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!