Kosmische Kinderlezingen
Dompel je onder in de wondere wereld van sterrenkunde tijdens de colleges bij Sonnenborgh!
Wil je alles te weten komen over het heelal? In de eeuwenoude collegezaal van Sonnenborgh vinden elke laatste woensdag van de maand de Kosmische Kinderlezingen plaats! Er komt van alles aan bod: de wintersterrenhemel, het zonnestelsel, ruimtereizen, zwarte gaten, exoplaneten en nog veel meer.
Elk college is uniek: met een andere spreker en een ander onderwerp dat centraal staat. Het eerstvolgende college vindt plaats op 25 maart.
25 maart | De geschiedenis van het heelal
Ga mee op een spannende reis door de tijd! In deze interactieve kinderlezing ontdekken jonge onderzoekers hoe het heelal is ontstaan, van de oerknal tot de sterren en planeten van nu. Met leuke verhalen, verrassende weetjes.
Klik voor meer info over de Kosmische Kinderlezingen bij Museum Sonnenborgh op de roze button!
Data:
- woensdag 29 april 2026
- woensdag 27 mei 2026
- woensdag 24 juni 2026
- woensdag 30 september 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Sonnenborgh - museum & sterrenwacht
Zonnenburg 2
3512 NL Utrecht
Openingstijden
Elke laatste woensdag van de maand m.u.v. de zomermaandenToon op kaart
Meer inspiratie
KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!
Van 1 t/m 3 mei verandert de Jaarbeurs Utrecht in een paradijs voor creatievelingen!
Snaartjes kinderfestival (8+)
Kom in de meivakantie naar Snaartjes kinderfestival in Tivolivredenburg!
We Are Pregnant
Gezellig event voor zwangeren, mama’s en hun kleintjes. Een tip die je wilt doorgeven!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Yeah, met de kids naar FC Utrecht!
Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.
Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar
Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!
48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit
Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!