Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Voorlezen in nijntje museum

Elke zondag kiest het voorleesteam een boekje van Dick Bruna. Luisteren jullie mee?

Het nijntje museum is de wereld in het klein. In themaruimtes ontdekken peuters en kleuters stap voor stap de wereld om hen heen. De prentenboeken van Dick Bruna zijn de inspiratie voor deze werelden. Zo is er het huis van nijntje, de dokter, de boerderij van jan en de winkel van betje big.

Midden 2023 is het vernieuwde nijntje museum geopend en het is nu twee keer zo groot. Er zijn twee extra themaruimtes, ook nieuw is ‘de leeszaal van nina’ waar boekjes liggen om uit (voor) te lezen. Grote hit is nu al de 360 graden projectie (supercool!) waar je met boris beer op avontuur kan gaan. Vergeet zeker ook niet een bezoekje te brengen aan het nieuwe nijntje museumcafé, alles is hier geheel in stijl tot en met de stoelen aan toe.

Wij van Kidsproof zijn fan van het nijntje museum. Geweldig om te zien hoe kinderen hier spelenderwijs van alles kunnen leren en ontdekken door middel van kunst, taal en beweging. En na één bezoekje ben je hier nog zeker niet uitgespeeld!

Extra activiteiten voor kinderen
Er is geregeld iets extra’s te doen, zoals voorlezen. Elke zondag om 14:00 en 14:30 uur kiest het voorleesteam een ander boekje van Dick Bruna, passend bij het seizoen. Je kunt gewoon meeluisteren: een extra ticket is niet nodig.

Tip: Entreetickets zijn alleen online te koop. Het museum is heel populair, dus voorkom teleurstellingen en reserveer vooraf je entreetickets.

Klik voor meer info door naar de site van het nijntje museum via de roze button!

Een deel van de foto’s is gemaakt door fotograaf Jelle Draper

nijntje museum

Agnietenstraat 2

3512 XB Utrecht

Openingstijden Klik voor de actuele openingstijden door naar site via de roze button.
Prijs Museumkaart geldig - Klik voor een overzicht van de actuele tarieven door naar de site via de roze button
Mail direct

Mail direct naar nijntje museum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Toon op kaart

Meer inspiratie

Naar het circus

Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!

Kinderen eten gratis bij Buurten

Tijdens de meivakantie kunnen kinderen gratis dineren bij de restaurants Buurten in Utrecht!

Lentepret met de Boswachter | 4+

Ontdek tijdens dit vrolijke lente-uitje wat de natuur van Haarzuilens allemaal te bieden!

De nieuwste familiefilms bij Pathe

Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Meivakantie in het Zuiderzeemuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

KORTING op tickets Fonteyn Festival. Ieder jaar echt een feestje voor het hele gezin!

Een heerlijk festival met een speciaal kinderprogramma op de zondag. Kidsproof mag weer een mooie korting geven, gebruik hiervoor de kortingscode: KIDSPROOF15

25x leuke meivakantie-uitjes voor kinderen op een rijtje in regio Utrecht!

Hoera, (bijna) meivakantie in de regio Utrecht! Heb jij al plannen om leuke dingen met je kinderen te doen? Lees hier ons overzicht met tips voor leuke kinderuitjes en kinderactiviteiten in de meivakantie van 2026!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar

Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief