Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Olifant in de stad

Maak jullie eigen toneelstuk! Je bedenkt, leert en speel de sterren van de hemel bij ANNO.

Deze zomer kun je elke woensdag een leuke workshop doen bij ANNO, Stadsmuseum Zwolle!

‘Heb je het al gehoord? Die beroemde olifant Hansken is in de stad!’ ‘Een olifant? Echt? Waar?’ ‘In die oude kerk op het Eiland’. ‘Is het echt waar?’ ‘Ja, echt!!!’

Tegenwoordig kijkt niemand meer op van zo’n nieuwtje, maar in 1640-41 stond Zwolle op zijn kop.

In die tijd had nog bijna niemand in Europa een échte olifant gezien, en deze jonge vrouwtjesolifant uit Sri Lanka was dan ook een sensatie. Hansken kon bovendien ook nog eens een heleboel kunstjes!

Toch hebben de Zwollenaren Hansken nooit zien optreden. De volgende dag had Hansken de stad abrupt verlaten. ‘Waarom?’, vroegen de mensen in Zwolle, maar niemand wist het precies. Het verhaal ging dat spoken Hansken hadden weggejaagd, maar zou dat waar zijn?

Zin om te ontdekken hoe de vork in de steel zat? En nog leuker, om er een eigen draai aan te geven? Kom dan op woensdag 21 augustus naar Museum Anno en ga samen met theatermaker Charlotte Ebbers en museumdocent Pien van Teeffelen aan de slag om een klein toneelstuk te maken met de beroemde Hansken in de hoofdrol. Je bedenkt personages, leert hoe je een personage kunt opbouwen, tekent je eigen attributen en speelt daarna de sterren van de hemel. Doe mee! Hansken vormde ook één van de inspiratiebronnen van de kunst van Jasper Abels die deze zomer in het Drostenhuis exposeert.

Voor wie
Kinderen van 6 t/m 12 jaar

Wanneer
21 augustus van 13.30 – 15.30 uur

Kosten
€ 3,50 per kind*
Zeker zijn van een plekje? Meld je aan voor de workshop via info@anno.nl.

* Dit geldt ook voor houders van de museumkaart

Data:

Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.

ANNO, Museum in de maak

Melkmarkt 41

8011 MB Zwolle

Mail direct

Mail direct naar ANNO, Museum in de maak

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Middeleeuws Festijn bij Kasteel Cannenburch

Ridders en jonkvrouwen opgelet: Middeleeuws feest bij Kasteel Cannenburch! Kom je ook?

Tussen Kunst & Kidz week bij het Zuiderzeemuseum

In de meivakantie organiseert het museum de Tussen Kunst & Kidz week voor kinderen én hun families!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

De 10x leukste buiten (natuur)speeltuinen in Zwolle

Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 10 horen bij onze favoriete buitenspeeltuinen in Zwolle. Urenlang speelplezier gegarandeerd!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

14x tips voor in de Meivakantie! Wat gaan jullie doen?

Heb jij al plannen voor de meivakantie? Er is weer ontzettend veel leuks te beleven met het hele gezin. Hieronder vind je een heleboel toffe uitjes en activiteiten en om samen mooie herinneringen te maken!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief