Stoofperenfeest
De Perenpluk in Ruinerwold! Naast plukken ook een fijne brocante markt en leuke activiteiten!
Zaterdag 4 oktober vindt de jaarlijkse Perenpluk in Ruinerwold plaats. Vanaf 9.00 uur is het mogelijk te bieden op de perenbomen aan de Dokter Larijweg. start op de kruising met de Havelterweg. De koper heeft de gehele dag om de stoofpeertjes te plukken, de volgende dag zijn de peertjes weer algemeen goed.
Aan de Dokter Larijweg staan meer dan 1000 hoogstam perenbomen van oude rassen. zoals: Winterjan, Gieser Wildeman, Winterlouwtje, Pondspeer, enz. Deze zijn na de aanleg van de weg in 1925 geplant, op aanraden van dokter Larij, in die dagen de dorpsdokter. De achterliggende gedachte was om de peertjes te verdelen onder de arme mensen van de bevolking om ze op deze manier van vitamines te voorzien.
Ook dit jaar zijn er weer veel leuke activiteiten langs de hele Dokter Larijweg op verschillende punten, o.a. stands met brocante en landelijke artikelen en handgemaakte spullen.
Deelnemende erven (onder voorbehoud):
Karstenhoeve – dokter Larijweg 21
Inouthout – dokter Larijweg 87
de Toffe Peer – dokter Larijweg 94
Lekkers van het platteland – dokter Larijweg 102
Wever en Co – dokter Larijweg 161
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
De Karstenhoeve
Dokter Larijweg 21
7961 NL Ruinerwold
Openingstijden
4 okt 11-16 uurToon op kaart
Meer inspiratie
De Kersthaas 4-10 jaar | Kids vrije toegang
Een tegendraadse voorstelling voor alle kinderen die weleens andere plannen hebben dan die van hun ouders
Koeiendans Zwolle
YAY! de koeien mogen weer naar buiten! Komen jullie kijken naar de koeiendans?
Ontdek het geheime woord in de A.Vogel tuinen
Ontdek het geheime woord in de A.Vogel tuinen op tweede Paasdag.Blogs & inspiratie
Alle blogs
7x DIY tips voor Pasen
Pasen kunnen wij dit jaar weer met zijn allen vieren. Met deze 7 DIY tips voor paasknutsels en paasrecepten gaan wij er een extra feestje van maken! We hebben ze hieronder voor je op een rijtje gezet!
4 heerlijke originele recepten voor Pasen
Pasen en dat betekent natuurlijk genieten van een heerlijk zelf gemaakt paasontbijt of een gezellige Paasbrunch. Samen aan tafel. Zoek je nog een leuk receptje dat je kan maken voor het het Paasontbijt of kan je nog wel wat inspiratie gebruiken voor de Paasbrunch thuis? Check ze hieronder! :)
Eropuit met Pasen! Een paar hele fijne Kidsproof tips!
Vier de Lente! Genieten van de frisse lucht, van lekker eten, vrolijke kleuren en van elkaar! Dat is voor ons Pasen. En natuurlijk gaan we er lekker op uit! We hebben weer een paar leuke tips van onze site geplukt om je te inspireren. Check ook nog even de Uitagenda want er is nog meer leuks te beleven!