Pompoenfestival
24 september Pompoenfestival bij Fruittuin Verbeek
Trek de laarzen aan en kom naar de Fruittuin om de beleving van het buitenleven en het platteland te ervaren. De boomgaard zal vol komen te liggen met sier- en eetpompoenen. Voor de kinderen is er van alles te ondernemen zoals een boomgaard speurtocht & knutselen met pompoentjes.
NK Zwaarste Pompoen
Ook vind er deze dag het NK Zwaarste Pompoen plaats. Aan deze kampioen doen vele mensen uit Nederland & België mee en sommige exemplaren wegen wel meer dan 800 kilo. Daarnaast zijn er ook de kampioenschappen van andere reuzengroente. Er zal ook een kunstenaar aanwezig zijn die van een mega pompoen een waar kunstwerk gaat maken. De grote en gekke groentes zijn de hele dag te bekijken en doorgaans is er iemand om uitleg te geven. Er zijn ook verkoopkramen met pompoenen, siermais, bijzondere zaden, zeldzame aardappels en nog meer.
Om de pompoen beleving compleet te maken staat de horeca deze gehele dag in het teken van pompoen. Van pompoentaart tot pompoenijs en andere zoete en hartige lekkernijen. Terwijl de kinderen zich volop kunnen vermaken in de boomgaard geniet u op het boomgaard terras van de Fruittuin. Om het country festival gevoel compleet te maken is er ook aan muziek gedacht. Vanaf 12.30 uur zal de gehele middag The Cowpokes verschillende optredens geven. The Cowpokes spelen Bluegrass en Folk op de ouderwetse manier.
Wil je nou zelf ook een reuzen pompoen of reuzengroente telen, dat kan! Om het zelf kweken onder de aandacht te brengen kunnen er vanaf half april gratis zakjes reuzen pompoen en/of reuzen zonnebloemzaden opgehaald worden bij Fruittuin Verbeek of Welkoop Hattem. Deze zaden worden u aangeboden door www.giantpumpkins.nl.
Het pompoenfestival vind plaats op 24 september van 10.00 – 19.00 uur. Locatie: Fruittuin Verbeek, Vierhuizenweg 5, 8096 RP Oldebroek. De entree is gratis. Om 12.00 uur begint de jury met het opmeten van de reuzengroente. Om 13.00 uur worden de pompoenen één voor één gewogen, dit is een hele operatie. Er wordt begonnen met de “kleinste” en rond 16.00 uur worden de grootste gewogen.
Met andere woorden een dag vol platteland beleving voor jong & oud en voor elk wat wils!
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Fruittuin Verbeek
Vierhuizenweg 5
8096 RP Oldebroek
Openingstijden
24 september van 10.00 – 19.00 uur.Toon op kaart
Lijstjes voor Zwolle
Meer inspiratie
Eropuit in de meivakantie bij het Gevangenismuseum
Meivakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Koningsdag Park Eekhout
Oranjepret bij Park Eekhout! Een Koningsdag vol kinderactiviteiten en gezelligheid!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Hoe word ik RIJK op Koningsdag?
27 april is het Koningsdag! Lees onze 12 favorieten hoe de kids op een makkelijke manier een leuk centje verdienen!
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Leve de koning, Hoera, hoera, hoera! Eropuit met de kids op Koningsdag
Leve de koning, Hoera, hoera, hoera! Eropuit met de kids op Koningsdag 2026! Wij hebben de leukste tips en adresjes voor je verzameld in en om Zwolle.