Schaapscheerdersfeest
Schaapscheerdersfeest en Hessenmarkt in Heerde.
De schapen worden weer geschoren tijdens Hessendag in Heerde.
Op 30 mei 2026 wordt de schaapskudde weer naar het centrum van Heerde geleid om te worden geschoren tijdens het jaarlijkse Schaapscheerdersfeest. Op de Brink aan de Dorpsstraat worden ze geschoren door de schaapscheerders. Dit geeft altijd een mooi schouwspel.
Wandel mee met de schaapskudde
Wil je in de ochtend meelopen met de schapen, de honden en schaapherder Lammert, samen met andere wandelaars? Je kunt meelopen vanaf de Schaapskooi (Elburgerweg 33, Heerde). Om 07.30 uur verzamelen de schaapsherder en de schapen. De schapen gaan richting het centrum van Heerde lopen. Onderweg worden de schapen en wandelaars begeleid door Lammert.
De wandeling van de Schaapskooi naar het centrum van Heerde is ongeveer 4 kilometer. Tussen 8:30 en 9:00 uur komen de schapen aan op De Brink.
Kun je in de ochtend niet, dan kan je op het eind van het schaapscheerdersfeest aansluiten om de schapen weer naar huis (de schaapskooi) te brengen. Aanmelden hoeft niet. Iedereen kan meelopen. En je mag ook achter de schapen aan fietsen uiteraard.
Hessenmarkt
Dit is niet het enige dat die zaterdag te beleven is in het centrum van Heerde. Het Schaapscheerdersfeest is op de Hessendag, wat betekent dat er een grote braderie is in het centrum van Heerde; de Dorpsstraat is gevuld met kramen met lokale en bijzondere producten.
De lokale ondernemers staan voor je klaar, ze openen hun winkeldeuren. Op de terrassen staan ze voor je klaar voor een hapje en een drankje.
De kleedjesmarkt die tijdens de Hessenmarkt georganiseerd wordt zal deze keer ook weer plaats vinden op de bekende plaats rondom de kerk. Een plekje kan gehuurd worden voor € 2,- door kinderen, kom daarvoor om 9:00 uur bij het hek van de Hervormde Kerk en krijg een plaats toegewezen.
Informatie over Schaapscheerdersfeest in Heerde
Datum: Zaterdag 30 mei 2026
Het Schaapsscheerdersfeest is van 9:00 – 17:00 uur in het centrum van Heerde. De Hessenmarkt start om 9:30 uur. De modeshows zijn om 13:30, 14:30 en 15:30 uur.
De Dorpsstraat en een deel van de Bonenburgerlaan in Heerde worden afgesloten hiervoor.
Toegang is gratis.
Parkeren in Heerde is gratis.
Data:
- zaterdag 30 mei 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Lijstjes voor Zwolle
Meer inspiratie
Captain Fantastic 8+ Zwolle
Het is een avontuurlijk en vrij bestaan midden in de natuur. Opvoeden en opgroeien buiten de lijntjes
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Vier Koningsdag bij de Eendracht
Kom een lekkere oranje tompouce eten bij de Eendracht met springkussen voor de kids!Blogs & inspiratie
Alle blogs
14x De leukste terrassen voor ouders & kids
Regelmatig krijg ik van vrienden en bekenden de vraag: wat zijn nou de adresjes waar wij relaxed op terras kunnen zitten terwijl de kids zich vermaken in een speeltuin! Goede vraag én natuurlijk precies waar Kidsproof voor staat! Daarom mijn 14x favoriete adresjes waar je lekker kunt terrassen én spelen!
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De leukste kinderboerderijen op een rij in en rondom Zwolle.
Ontdek de betoverende wereld van kinderboerderijen in Zwolle! Van ezels tot lieve kleine geitjes, konijntjes en biggetjes....en naast al die lieve dieren, kan je er vaak ook heerlijk spelen! Daarom de leukste kinderboerderijen op een rij!