Blogs & inspiratie
Kidsjury bij ANNO | De Zwolse Machtwacht
Gepubliceerd op 1 maart 2023
Bij museum ANNO in Zwolle is er en GIGA-GROOT kunstwerk. De Machtwacht van Zwolle met allerlei personen die ooit belangrijk zijn geweest voor Zwolle, maar met nog een plekje vrij! Merle en Flore waren kidsjury voor een dag, maar ook jij kan meestemmen! Benieuwd wat zij vonden? Je leest het in deze blog.
Kidsjury 4 wapenschilden
De zonovergoten dag begon met stemmen op een van de 4 wapenschilden, die een plekje op de Machtwacht kunnen bemachtigen. Het wapen met de meeste stemmen wint! En wordt later zichtbaar door het hele museum. Zodra je dit wapenschildje ziet staan of liggen, mag je het met hartenlust aanraken, ontdekken en beleven. Heel waardevol dat deze door de kids dus goed gekozen wordt! Deze taak namen ze dan ook heel serieus en twijfelde lang…uiteindelijk kreeg hun favoriet (die met het vergrootglas) een muntje.
Maar dat was nog niet alles. Samen met kunstdocent Simone van der Meulen ontdekten zij wie er op de Machtwacht staan en waarom ze zo belangrijk waren voor Zwolle. Daarna gingen Merle en Flore zichzelf tekenen. Een hele uitdaging, want hoe zie ik eruit? Wat draag ik? Na een tijdje waren hun eigen persoonlijke machtwachten af en kregen een mooi plekje op de Machtwacht wand. Onwijs tof, riepen ze in koor!

Ook jij mag stemmen en de Machtwacht inkleuren!
In de voorjaarsvakantie maken zij bij Museum ANNO de Zwolse Machtwacht. Een GIGA-GROOT kunstwerk van meer dan 6 meter breed en 2,4 meter hoog.
Op de Machtwacht staan ook een aantal kinderen. Niet zo gek, want ook jij hebt deze voorjaarsvakantie de macht in handen! In hun Machtwacht zit namelijk nog een groot gat. Zoals hierboven al beschreven bepaal jij welk logo er straks in dat gat komt! Zodat Museum ANNO voortaan voor alle kinderactiviteiten dat gaat gebruiken. Bekijk de logo’s in het museum en stem op je favoriet.
Na het stemmen mag je helpen om de Machtwacht verder in te kleuren. Iedereen mag helpen. Jijzelf, je vriendjes en vriendinnetjes, maar ook papa, mama, opa of oma. Hoe tof?!

Kidsproof activiteiten bij ANNO.
Van 25 februari t/m 5 maart is in het museum ANNO éxtra sfeervol met (gratis) activiteiten voor de kids! Deze link opent in een nieuwe tab Tijdens deze week genieten kinderen, ouders en grootouders van de verschillende activiteiten. Zo komt er een familie stadswandeling, diverse workshops, op pad met de poortwachter en op bezoek bij de archeoloog. Kortom een hele week vol toffe kidsproof activiteiten!

Ontdek ANNO, museum in de maak.
Kennen jullie ANNO nog niet? ANNO vertelt de verhalen van Zwolle. Museum, archeologie, bouwhistorie, monumenten en archief komen hier samen op één plek onder één naam. Het museum in de maak is het (t)huis van, voor en door Zwollenaren en toeristen van de stad. Het is hét vertrekpunt als je Zwolle beter wilt leren kennen met en zonder kids! 😉
Tip! Met het zonnetje is de museumtuin ook open, geniet samen van het prachtige uitzicht op het Drostenhuis en de Peperbus.
De gehele agenda van ANNO bekijken? Of meer informatie? Klik op onderstaande roze website button.
Lees ook:
Alle blogs
26x zomeruitjes met kids door heel Nederland
Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.
De leukste strandjes, plassen en waterspeeltuinen rondom Zwolle
Zand tussen je tenen & spetterpret! Zin in een dagje vakantiegevoel, zonder uren in de auto te zitten? Check dit! Rondom Zwolle vind je de mooiste strandjes, recreatieplassen en zwemmeren waar kinderen uren kunnen spelen, zwemmen en zandkastelen bouwen. Neem de picknickmand mee, smeer de kids goed in en geniet van een heerlijke zomerdag aan het water. Wij zetten onze favoriete Kidsproof-strandjes voor je op een rij!
20x zomervakantie tips & activiteiten in en om Zwolle
Eropuit in de zomervakantie. Het is (bijna) zover! Een heerlijke periode om samen met je (klein)kinderen op pad te gaan. Er is zoveel leuks te beleven in en rondom Zwolle! Wij hebben een 20x toppers voor jullie op een rijtje gezet! Benieuwd?Meer inspiratie
Pathé Kids Festival
Eén minuut gratis shoppen in de speelgoedwinkel? Je maakt er kans op na je bioscoopbezoek deze zomer!
Pluktuin & Maisdoolhof | De Dolle Deel
Zomertip! Van pluktuin, maisdoolhof tot een heerlijke plek voor het gezin! Dolle boel op de Dolle Deel!
Stroom Pop-up | Eet. Deel. Laad op.
Een uniek Zwols Zomer pareltje waar je geweest moet zijn met de kids! Ontdek snel!
Beestenboel in het Zuiderzeemuseum
Ben jij een superspeurneus en kun jij 8 verschillende dieren vinden in het museum deze zomervakantie?
De Tinnen Soldaat en de Papieren Danseres (6+)
Zomertip! Vertel- en objecttheater vanuit het sprookje van Hans Christan Andersen.
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!
Zomer tip! Spelen bij de Drentse koe
Kom deze zomervakantie uren lang spelen bij de Drentse Koe in Ruinerwold.