Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Ontdek ANNO

ANNO, museum in de maak. Is het (t)huis van, voor en door Zwollenaren en toeristen van de stad.

Over ANNO

ANNO vertelt de verhalen van Zwolle. Museum, archeologie, bouwhistorie, monumenten en archief komen hier samen op één plek onder één naam. Het museum in de maak is het (t)huis van, voor en door Zwollenaren en toeristen van de stad. Het is hét vertrekpunt als je Zwolle beter wilt leren kennen.

Begane grond 
In vogelvlucht worden meegenomen door de geschiedenis van de stad aan de hand van een film. Geschiedenis is nooit af en daarom werkt ANNO continu aan nieuwe verhalen. Bijvoorbeeld in de naastgelegen ruimte: ‘Archeologie & Bouwhistorie’. Hier ontdek je hoe archeologen en bouwhistorici van de afdeling Erfgoed van de gemeente Zwolle. Ook kan je doorlopen naar het ANNO Café waar je terecht kan voor een heerlijke Zwolse maaltijd en in de Museumtuin heb je goed uitzicht op de iconische Peperbus.

Eerste verdieping
Neem je via de entreehal de trap naar boven? Dan kom je uit op de ‘Verdieping’. Ieder onderzoek start met een vraag. Soms krijg je het antwoord dat je verwacht en andere keren ontstaat er een compleet nieuw verhaal. Wanneer de specialisten klaar zijn met hun werk laat ANNO zien wat ze hebben ontdekt. Hier ontdek je hoe onderzoeksresultaten ons nieuwe inzichten kunnen opleveren en dat geschiedenis altijd in de maak blijft, net als het museum.

Op de eerste verdieping vind je ook het ‘Archief’. Dit is de ruimte waar je onderzoek kunt doen in de archieven van de stad die worden beheerd door Collectie Overijssel. MeeMakers helpen je graag mee om meer te ontdekken over jouw Zwolse stamboom.

In het ‘Lokaal’ leren bezoekers van jong tot oud meer over het Zwolse erfgoed. Maak mee door zelf te onderzoeken, vragen te stellen en bronnen te bekijken. Kom jij ook langs met je klas, collega’s of alleen om meer over het erfgoed van Zwolle te leren?

Het huis van Zwollenaren (entreeticket)
In het monumentale Drostenhuis worden de verhalen van Zwollenaren verteld. Zwolle is een stad van mensen. Mensen met grote, sterke, mooie, bijzondere en soms ook schrijnende verhalen. De stad is de optelsom van al haar bewoners en hun verhalen, van vroeger en van nu. In het Drostenhuis ontmoet je een paar van deze bekende en ook onbekende Zwollenaren. Ze vertellen je wat Zwolle voor hen betekent heeft én zij voor Zwolle.

ANNO, Museum in de maak

Melkmarkt 41

8011 MB Zwolle

Openingstijden Zie website
Prijs Zie website
Mail direct

Mail direct naar ANNO, Museum in de maak

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Ommermars Natuur speeltuin Ommen

Favoriet van ons! Spelen en struinen in de natuur! Dat kan in de Ommermars.

Blotevoetenpad Cannenburch

Schoenen uit en gaan! Lekker met de voetjes door de modder op het Blotevoetenpad van Kasteel Cannenburch.

Telekids Musicalschool

Kom zingen, dansen en acteren bij Telekids Musicalschool in Zwolle

De Muziekwedstrijd 2026

De leukste en meest laagdrempelige online muziekwedstrijd voor álle kinderen van 4-12 jaar!

Uitgelicht

Tip: leuke musicallessen

Monsters in het museum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

13x gratis uitjes en tips voor kinderen in Zwolle

Een gezellige middag eropuit met de kinderen hoeft gelukkig niets te kosten. Veel favoriete uitjes voor kinderen in en rondom Zwolle zijn helemaal (of bijna) gratis! Ouders hebben ons gevraagd om een aantal leuke low-budget kinderactiviteiten te verzamelen.

Paardenliefhebbers, Molecaten ruiterdag.

Landgoed Molecaten in Hattem is op zaterdag 26 september 2026 het prachtige decor van de jaarlijkse Molecaten Ruiterdag en met heel veel leuke kidsproof activiteiten voor de kids. Met Hobbyhorsing. Lees verder voor alle info.

Een frisse start? Dit zijn onze back to school tips!

Na een aantal heerlijke vrije weken gaat het nieuwe schooljaar toch echt van start... Met deze leuke clubjes en evenementen begin jij het jaar in ieder geval goed! Pak maar vast je agenda, hier komen de tips!

Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!

Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!