Botanische tuin
Ontdek natuur, cultuur en geschiedenis in de Botanische tuin bij Belmonte Arboretum!
Op de Wageningse berg ligt het voormalige landgoed Belmonte. Prachtige rozen, bomen, struiken en heesters van natuur- en cultuurhistorische vormen het 11 ha grote stadspark, één van de grotere botanische tuinen van Nederland.
Het landgoed werd aan het einde van de 19e eeuw gesticht door Thierry Juste baron de Constant Rebecque de Villars. Na de Tweede Wereldoorlog kwam het gehavende landgoed in handen van Wageningen Universiteit, die er een botanische tuin van maakte.
Overal zijn de sporen van de rijke geschiedenis nog terug te zien. De bijzondere tuin is voor iedereen toegankelijk. Tijdens het seizoen (april tot en met oktober) is er iedere woensdagmiddag een theetuin bij het Koetshuis. Kom je gezellig een kijkje nemen?
Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.
Meer leuke uitjes voor kinderen in de natuur vind je in de rubriek Eropuit!
Belmonte Arboretum
Generaal Foulkesweg 94-A
6703 DS Wageningen
Openingstijden
Het Belmonte Arboretum is het gehele jaar geopend, zeven dagen per week, van zonsopkomst tot zonsondergang.Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Heerlijke Winterkost in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar festival Winterkost: hartverwarmend jeugdtheater festival voor kinderen
Ga op avontuur in de kerstvakantie
Ga op ontdekking bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met stoere activiteiten.
Mondriaanhuis
Kom alles te weten over kunstenaar Piet Mondriaan in zijn geboortehuis. Ook zijn er vaak kinderworkshopsBlogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste winter- en kerstmarkten in de buurt
Knapperende vuurkorven, chocolademelk, kerstbomen, magische lichtjes en lachende gezichtjes. Wij zijn dol op kerstmarkten. In regio Amersfoort en Gelderse Vallei zijn er vele kerst- en wintermarkten die je met je hele familie kunt bezoeken. Wij zetten de leukste kerstmarkten voor kinderen in 2025 op een rijtje! Dat wordt een gezellig familie-uitje!
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.
12 makkelijke én mooie hapjes voor het kerstdiner op school
12 keer makkelijk hapjes voor het kerstdiner op school. Uitgezocht en persoonlijke getest door collega Annemarie. Conclusie: makkelijk, snel, mooi én lekker om te maken!