Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kasteel Amerongen

Ga op een speurtocht door de tuinen van Kasteel Amerongen en ontrafel het mysterie!

Kasteel Amerongen is een prachtig ‘Huys’ uit de zeventiende eeuw. Het Huys, de tuin en de inventaris vormen een eenheid die in Nederland niet veel voorkomt.

Kasteel Amerongen heeft een rijke familiegeschiedenis van 700 jaar. De bewoners speelden een belangrijke rol in de nationale en Europese geschiedenis. Godard Adriaan van Reede (1621-1691) was een sleutelfiguur in de opstand tegen de Franse overheersing. Als vergelding werd Kasteel Amerongen in 1673 door de Fransen in brand gestoken en later door zijn vrouw Margaretha weer opgebouwd.

De Duitse keizer Wilhelm II (1859-1941) woonde anderhalf jaar op Kasteel Amerongen en tekende hier in 1918 de acte van troonsafstand. Het bureau waaraan dit gebeurde, behoort vandaag de dag nog steeds tot de collectie van het Huys.

Het kasteel is omringd door historische tuinen en ligt aan de voet van het pittoreske dorp Amerongen. Kasteel Amerongen bruist van de activiteiten zoals (thema)rondleidingen, seizoensfeesten, concerten, tentoonstellingen en kinderactiviteiten. Beleef de geschiedenis van Kasteel Amerongen en kom langs! Een absolute must-see van het Nederlands Erfgoed.

Ontrafel jij het Mysterie?
Ontdek jij met Elisabeth het mysterie van Kasteel Amerongen? Maak een spannende speurtocht door de tuin en ontrafel het Mysterie. Bij de kassa in het Poortgebouw kun je voor €3,50 een familiespeurtocht kopen. Aan het einde ontvang je een beloning. 

Klik op de roze button om naar de website van Kasteel Amerongen te gaan.

Meer kastelen in en om Amersfoort bezoeken? Je vindt ze in de categorie  Eropuit!

Kasteel Amerongen

Drostestraat 20

3958 BK Amerongen

Openingstijden november t/m maart: 11.30 - 16.00 uur | april t/m oktober: 11.00 - 17.00 uur
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Kasteel Amerongen

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Beleef een avontuurlijke meivakantie in de natuur

Bij Het Groene Huis in Amersfoort valt er van alles te beleven en te ontdekken in de meivakantie

100 jaar Fietsend Nederland

Nieuw!Transportfiets, bakfiets en nog veel meer fietsen zie je tijdens deze nieuwe expositie op de Veluwe

Nieuw: Kamperen bij een speelboerderij

Overnacht in safaritent of in je eigen kampeermiddel op deze leuke speelboerderij op de Veluwe!

Speeltuin en restaurant

Kom spelen in de natuurspeeltuin en lekker eten en drinken bij café restaurant Soesterdal

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vier de meivakantie met deze toffe tips!

Pasen, Koningsdag en meivakantie....wat een feest al die vrije dagen! Wat zijn jullie plannen? Hieronder vind je leuke uitjes om er een topvakantie van te maken. Heel veel plezier. Fijne dagen!

5x leuke natuurspeeltuinen

De meeste kinderen zijn geen stilzitters, die van ons al helemaal niet! Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste natuurspeeltuinen in de omgeving van Amersfoort en Gelderse Vallei. Speeltuinen midden in de natuur, vaak met waterpomp, boomstammen, klauter-en hang objecten. Kinderen kunnen hun eindeloze energie lekker kwijt én heerlijk buitenspelen.

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

10x restaurants om te lunchen mét speelhoek

Lekker lunchen met de kids? Wij hebben de leukste restaurants mét speelhoek voor je op een rijtje gezegd. Hier kun jij heerlijk genieten van wat lekkers terwijl de kids zich vermaken. Eet smakelijk!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief